Hasta Yatağı Çeşitleri ve Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları 2023 yılında da en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Akşam büyük operasyonlar ve ameliyatlardan sonra hastanede tedavisinin sona ermesiyle birlikte tedaviyi evde devam ettirecek ancak yatarak tedavi olması gereken hastaların kullanımı için özel olarak üretilmekte olan hasta yatakları farklı donanım ve özellikler ile tasarlanmaktadır. Hasta yataklarının farklı donanım ve özelliklere sahip olması çeşitli hastalıklar adına fayda sağlıyor olmasının yanı sıra kullanım esnasında pek çok farklı işlevi de aynı anda sağlıyor olmasını mümkün hale getirir. Hastalık esnasında tedavi sürecinin daha hızlı ilerlemesi ve konforlu olması adına oldukça büyük bir öneme sahip olan hasta yataklarının fiyatları donanım ve özelliklere göre değişmektedir.

 

Manuel Hasta Yatakları

Hastanın rahatını ve esenliğini sağlamak için üretilmekte olan manuel hasta yatakları bunun yanı sıra hasta bakıcıların da daha konforlu olabilmelerini mümkün hale getirirken işlerini kolaylaştırır. Manuel hasta yatakları genellikle tekerlekli olarak üretilmektedir ve hastanın sağlık ihtiyaçlarına göre yükseltilip alçalması mümkündür. Evlerde de kullanımı yaygın olan hasta yatağı çeşitleri arasında bulunan manuel yataklar, kullanışlı, dayanıklı ve konforludur.

 

Adından da anlaşılacağı üzere el ile çalışan yani hastanın hareketlerine ve isteklerine göre pozisyonu değişebilecek olan bu yataklar ayak ve baş kısmının hareket ettirilebilir. Herhangi bir elektrik ya da motor sistemine sahip olmamaları sebebiyle ancak insan gücüyle çalışmaları mümkündür. Bunun yanı sıra manuel hasta yataklarının da kendi içinde pek çok farklı modele ayrıldığını dile getirmek yanlış olmayacaktır. Manuel hasta yataklarının 5.000 ila 15.000 TL arasında değiştiğini dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra kiralama hizmeti de verilmekte olan yataklar talep edilen süre boyunca kiralanarak ihtiyaç sona erdiğinde iade edilebilir. Böylelikle daha ekonomik bir seçenek ile karşılaşmak mümkündür.

 

Elektrikli Hasta Yatağı

Hassas bir bakıma ihtiyaç duyan hastaların tedavi süreçlerinin daha verimli ve konforlu olmasını sağlayan elektrikli hasta yatakları insan gücünü herhangi bir ihtiyaç duymadan çalışabilir. Bu noktada hasta yatağı kullanımının pek çok farklı sebebi olduğunu ve kullanımıyla birlikte çeşitli problemlerin ortadan kalkmasını sağladığını dile getirmek yanlış olmayacaktır.

 

Elektrikli hasta yatakları özellikle hastaneler olmak üzere pek çok alanda yaygın olarak karşınıza çıkabilir. Önceleri yalnızca hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında kullanılmakta olan bu yataklar günümüzde evlerde tedavisine devam eden hastalar içinde yaygın ve konforlu bir seçenek haline gelmiştir. Özellikle hasta bakıcının işini büyük oranda kolaylaştırıyor ve olası problemlerin önüne geçiyor olması sebebiyle işlevsel bir kullanım sunan elektrikli hasta yataklarının kendine ait pek çok farklı modeli bulunduğunu dile getirmek ise yanlış olmayacaktır.

 

Fonksiyonel tasarımı ile öne çıkan ve tedavisinin evde devam etmesini isteyen hastaların mutlaka tercih etmeleri gereken bir model olan elektrikli hasta yatakları 15 ile 40.000 TL arasında değişen fiyatlar ile sunulmaktadır. Eğer tedavi süreci belirli bir süreyi kapsıyorsa bu gibi durumlarda fonksiyonel tasarımıyla öne çıkmakta olan elektrikli hasta yatakları satın alınmaktan ziyade kiralanabilir. Böylelikle talep edilen süre boyunca kullanılan yataklar ardından iade edilecek ve bu durum ekonomik olarak da daha mantıklı bir karar verebilmeniz mümkün hale getirecektir. Ancak özellikle tedavi süreci uzun ve belirsiz olan ya da felç gibi problemler yaşayan hastalar için satın alınması daha mantıklı olacaktır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı fiyatları 2023 yılının başlangıcı ile sık sık araştırılan ve pek çok kişi tarafından merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Önceki zamanlarda yalnızca hastanelerde görmenin mümkün olduğu hasta yatakları günümüzde daha konforlu bir tedavi süreci için evlerde de kullanılabilir. Gelişen ve değişen teknolojinin en büyük avantajlarından biri olan hasta yatakları pek çok farklı model ve tasarım ile üretilmekte bu sayede farklı hastalık ve ihtiyaçları karşılayacak hale gelmektedir. Kullanımıyla birlikte pek çok avantaj sunan ve hastaların daha konforlu olabilmelerine mümkün hale getiren bu yataklar hasta bakıcıları içinde pek çok avantaj sağlar.

 

Hasta yatakları modelleri arasında bulunan ve özellikle yerlerde yaygın olarak kullanılan ev tipi hasta yatağı modelleri hastanelerde kullanılan hasta yataklarına göre daha ufak boyutlarda tasarlanmaktadır. Tekerlekli olmaları sayesinde ev içerisinde farklı odalara hareket ettirilebilen ve hastanın sosyalliğin katkı sağlayan bu modeller elektrikli ya da manuel olarak üretilmektedir.

 

Kendilerine ait özellikleri ile fiyatları değişmekte olan ev tipi hasta yatağı modellerinin 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlarla satılmaktadır.

 

Havalı Hasta Yatağı

Hasta yatağı çeşitleri arasında bulunan ve pek çok avantajı sebebiyle sıklıkla kullanılmakta olan havalı hasta yatakları genellikle yatak motoru ve havalı yatak olmak üzere 2 farklı parçadan oluşmakta ve üretilmektedir. Hastanın kilo ve yaralarına göre basınç seviyesinin ayarlanmasını mümkün hale getiren böylelikle enfeksiyon ve yara oluşumu riskini en aza indirmeyi amaçlayan bu model, portatif ve işlevsel bir kullanım sunar.

 

Havalı hasta yatağı fiyatları 2023 yılında 1.000 ila 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kullanımıyla pek çok avantaj sağlıyor ve hastanın iyileşme sürecini çok daha verimli hale getiriyor olması sebebiyle tercih edilen havalı hasta yatakları kolaylıkla katlanıp tekrar kurulabiliyor olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 Hasta yatağı çeşitleri hastaların çeşitli problemlerini göz önünde bulundurarak farklı donanım ve özellikleri sahip olmaları sebebiyle üretilmektedir. Tedavi sürecini çok daha verimli hale getirmeyi amaçlayan hasta yatağı modelleri yalnızca hastalar için değil hasta bakıcılar için de avantajlar sunmaktadır. Konforlu bir tedavi süreci için mutlaka tercih edilmesi gereken hasta yatakları hastaların talep ve isteklerine göre bulunabilecek pek çok farklı model ile üretilmekte ve satılmaktadır.

hasta yatağı kiralama