Oksijen Konsantratörü Kiralama

Oksijen Konsantratörü Kiralama

 

Oksijen Konsantratörü Kiralama İle İlgili Her Şey

Oksijen konsantratörü kiralama günümüzde birçok hastanın yararlandığı hizmetler içerisinde yer alır. Medikal cihazlar içerisinde çok fazla kullanıcısı olan oksijen konsantratörü cihazı son derece yüksek standartlarda bir cihazdır. Bu nedenle de kiralama sürecinde dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunur. Kişiler kısa süre bu cihazı kullanmak durumunda kaldıklarında cihazı satın almak yerine kiralama imkanlarından yararlanabilirler. Kiralama sürecinde ise yerine getirilmesi gereken kriterler bulunur. Bunlara ek olarak kullanım sırasında da satın alan ve kiralama yapan kişilerin uyması gereken detaylar vardır.

Oksijen konsantratörü kiralama işlemleri ile kişiler bu cihazları çok yüksek bedeller ödemek zorunda kalmadan temin etme imkanı bulabilmektedirler. Bu cihaz ilk olarak İsveçli kimyager olan Carl Wilhelm tarafından icat edilmiştir. 1772 senesinde keşfedilen icat ile ilk defa oksijen kullanımı ise 1885 senesinde gerçekleştirilmiştir. İlk defa kullanan kişi ise New York’ta pnömoni tedavisinde Dr. George Holtzapple’dir.

Temiz oksijen gereksinimlerini karşılamak için 1917 yılında da oksijen maskesi aparatı tasarlanmıştır. Bu cihaz da Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlere oksijen vermek için kullanılmıştır. Bunlara ek olarak oksijen maskesini geliştiren John Scott Haldane ise cihazı daha da işlevsel hale getirmiştir. Bu keşiflerle birlikte İsveçli Haldane, insanların vücudu ve gazların yapısı hakkında çok önemli keşifler yapmıştır.

Oksijen Konsantratörü

Oksijen Konsantratörü Kiralama

Oksijen Konsantratörü Kiralama Avantajlı Mı?

Oksijen konsantratörü cihazları evde tedavi görmek zorunda kalan hastaların tercih ettiği cihazlardır. Hasta konforunu artırmak için kullanılan bu cihazlar evde tedavi edilen hastalar için kısa süreli durumlarda kiralama son derece avantajlıdır. Ev tipi modeller genel olarak hastalara dakikada 5 ya da 10 dakika oksijen vermektedir. Bu cihazları kiralamak şu açılardan avantajlıdır:

 • Oksijen cihazı satın alabilmek için bütçenizi ayırmanız ve zorlamanız gerekmez.
 • Kiralık oksijen cihazını dilediğini süre kadar kullanabilme imkanı bulabilirsiniz.
 • Ücretsiz olarak adresinize gönderilen bu cihaz ekipler tarafından kurulum yapılır.
 • Tedavi bittikten sonra cihaz teslim edilir.
 • Bu cihazları kiralamak daha uygun fiyatlıdır.
 • Kullanım sonrasında evde tutmak zorunda kalmazsınız.

Oksijen konsantratörü kiralama her yönü ile avantajlıdır. Ancak uzun yıllar bu cihazı kullanmak zorunda olan hastalar için satın almak ise daha avantajlı olabilmektedir. Cihazlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu cihazları kurulum için gelen ekiplerden yeterli bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Oksijen Konsantratörü Kiralama Mı Satın Almak Mı?

Oksijen konsantratörü günümüzde en gerekli olan medikal malzemeler arasında yer alır. bu cihazlar oksijen jeneratörü olarak da bilinmektedir. Bu cihazları ihtiyaç duyan kişilere oksijen verebilmek için kullanılmaktadır. Havadaki oksijeni ayrıştıran cihazlar %90 ve %95 arasında saflaştırarak hastanın alması sağlanır. Genel olarak saf su haznesinden geçer ve hastalar için uygun bir oksijen yaratır. Bu bakımdan da hastalar cihazı satın almak ve kiralamak arasında kalabilir.

Satın almak cihaza tam anlamı ile sahip olabilmenize imkan tanır. Cihaza ihtiyaç duymasanız da geri teslim etme durumu söz konusu olmaz. Böyle durumlarda oksijen konsantratörü kullanan kişiler tedavi tamamlandıktan sonra cihazı kaldırabilir ve daha sonra yeniden kullanma imkanı bulabilir. Bu bakımdan son derece avantajlıdır. Özellikle uzun yıllar cihaza ihtiyaç duyanların satın alması daha avantajlıdır.

Ancak cihazı kısa süre kullanacak olan kişilerin kiralaması gerekir. Cihazı kiralamak hem daha uygun fiyatlıdır. Belirli bir süre kullandıktan sonra cihaza ihtiyacınız yok ise teslim edebilirsiniz. Bu şekilde tedavi sonrasında cihazın kalabalığından da kurtulabilirsiniz. Oksijen konsantratörü kiralama bu açılardan çok daha avantajlıdır.

Oksijen Konsantratörü Kiralama Nasıl Yapılır?

Oksijen konsantratörü kiralama konusunda bilinmesi gereken diğer konulardan birisi de kiralamanın nasıl yapılacağıdır. Kiralama işlemleri sırasında da dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu süreçte şu aşamalar önemlidir.

 • Kiralamak için ilk olarak bir kira protokolü oluşturulmaktadır.
 • Bu protokol ile cihazı dilerseniz firmadan kendiniz kiralama yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz cihazı adresinize talep edebilirsiniz.
 • Cihazı kiraladıktan sonra ekipler adresinize kadar gelir ve cihazı teslim eder.
 • Daha sonra bu cihazı kurar ve sizlere kullanım detayları hakkında bilgiler verilir.
 • Kiralama sırasında kişilere özel olarak steril bir adet de oksijen maskesi verilmektedir.

Bu detaylara dikkat edildiğinde kişiler son derece kolay bir şekilde oksijen konsantratörü kiralama yapabilirler. Ancak bu süreçte kişilerin ellerinde bir doktor reçetesi olması zorunlu değildir. Ancak doktor tavsiyesi bu süreçte son derece önemlidir. Özelden ya da devlet imkanlarından yararlanmak isteyen kişiler rahatlıkla kiralama işlemleri yapabilirler.

Oksijen Konsantratörü Kiralamak İçin Reçete Gerekir Mi?

Oksijen konsantratörü kiralama  bu süreçte birçok hastayı yakından ilgilendirir. Bu cihazları kiralamak için kişilerin yasal süreçler hakkında da bilgi edinmesi gerekir. Bu cihazları satın alırken de kiralarken de doktor tarafından reçeteye ihtiyaç duyulmaz. Hastalar bu cihazları doktor tavsiyesi ile temin etmelidirler. Doktor tarafından tavsiye edilmediğinde kullanılmamasına da dikkat edilmelidir. Bu süreçte kiralamak için rapor gibi evraklara da gereksinim duyulmamaktadır.

Oksijen Konsantratörü Kiralamak İçin Ne Yapılmalıdır?

Oksijen konsantratörü kiralama işlemleri için kişilerin bu kiralama işlemini yapan firmaya ulaşması gerekir. Telefondan, WhatsApp iletişim kanallarından ya da firmayı şahsen ziyaret ederek kiralama yapabilirsiniz. Telefondan kiralama yaparak bu cihazın adreslerinize kadar teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte ödemenin nasıl yapılacağı da önem arz eder. Kişiler ödemeler konusunda nakit ödeme imkanlarından yararlanabilirler. Aynı zamanda kredi kartı ya da havale avantajlarından da yararlanabilirler. Kiralama konusunda ödeme en önemli noktalar arasındadır. Kişiler kiralama süresince ödeme yapmak durumundadır.

Oksijen Konsantratörü Kiralama Süreleri

Oksijen konsantratörü kiralama süreleri de bu süreçte önem arz eden konulardan biridir. Bu süreler kişilerin kullanım gereksinimlerine göre değişmektedir. Kişiler haftalık ya da aylık olarak kiralama yapabilirler. Genel olarak da en az 1 hafta kiralama yapılabilmektedir. En fazla kullanımda ise bir süre sınırlaması yoktur. Kişiler iyileşene kadar ve tedavi sonlanana kadar kiralama yapılabilir. Bu süreçte kiralama sürecini anlaşma sırasında belirlemek gerekir. Ancak kişiler tahmin edemedikleri bir durumda daha uzun süre kullanmaları gerekir ise bu süreçte firmayı arayarak bu süreyi uzatmak istediğinizi belirtmelisiniz. Uzatma durumlarında yine firmaya gereken ödemeleri yapmaya devam etmeniz gerekir.

Oksijen Konsantratörü Kiralama Fiyatları

Oksijen konsantratörü cihazlarını kiralama yoluna giderken en çok dikkat edilen konu fiyatlardır. Bu süreçte kiralama fiyatları cihazların kiralama süresine ve türlerine göre değişir. Kişiler bu cihazları çok daha uygun fiyatlarda satışa sunar. Ancak satın alma gereksinimi duymayan kişiler daha da uygun fiyatlarla kiralama imkanı bulabilirler. Oksijen konsantratörü cihazlarında türler şunlardır:

 • 3L/dk oksijen konsantratörü
 • 5L/dk oksijen konsantratörü
 • 10L/dk oksijen konsantratörü
 • Kişisel oksijen istasyonu
 • Taşınabilir oksijen konsantratörü

Gibi çeşitleri bulunur. Kiralama fiyatları da cihazların bu türlerine göre değişiklik göstermektedir. Kişiler kiralama sürecinde bu fiyat farklılıklarını mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Bunlara ek olarak kiralama süreleri de fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Aynı zamanda kiralama fiyatları cihazların kapasitesine göre de farklılık göstermektedir. Bu cihazlar kullanıcı avantajları sunar. Beklentilerinize tam olarak yanıt veren bu cihazlar en iyi standartlarda tedavi olabilme imkanı sunar.

Kiralama fiyatları İstanbul için ABD menşeli cihazlar için yaklaşık 1500 TL iken, Çin menşeli cihazlar için bu fiyat yaklaşık 1200 TL civarındadır. Kurulumun yapılacağı yere ve dolar kurunun sürekli değişkenliğine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabileceğini unutmayın.

 

Oksijen konsantratörü kiralama ile ilgili bilgi almak için 0546 886 66 56 telefon numarasından bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

5/5 - (1 oy kullanıldı.)