Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta karyolalarının birincil amacı hastanın rahat etmesi ve hızlı iyileşmesine yardımcı olmasıdır. Fakat her hastalığın türü ve koşulları farklı olduğundan, hasta yataklarının da özellikleri, işlevsellikleri farklıdır. Peki bu durumda en uygun hasta karyolasını nasıl seçeceğiz?
Öncelikle hastalık durumu ve fiziksel şartlar değerlendirilmeli. Yani çok ciddi olmasa da hastanın yatmasını gerektiren durumlarda düşük profilli bir hasta yatağı alabilirsiniz. Fakat yoğun bakımda olan bir hasta için almanız gereken hasta yataklarının niteliği yüksek olmalıdır. Bu nedenle Hasta yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter hastanın fiziksel olarak ihtiyaç duyduğu şeylerdir. 
Düşük profil olarak nitelendirdiğimiz hasta karyolası çeşitleri manüel hasta yataklarıdır. Bu yataklarda herhangi bir elektrikli sisteme sahip değildir. Hem baş, hem de ayak kısımları hastanın rahatına göre ayarlanabilir. Bu ayar manüel olarak el ile yapılır. 
Nitelik olarak daha iyi diyebileceğimiz bir diğer hasta karyolası çeşidi Motorlu hasta yataklarıdır. Hareket kabiliyeti daha yüksek olan bu yataklar, çok fazla güç kullanmayı gerektirmeden çok daha rahat, konfor ayarı yapılabilir. 

Bundan daha nitelikli olan Hasta Karyolası çeşitleri arasında asansörlü hasta yatakları bulunur. Bu yataklar sadece hastanın rahatı için değil, aynı zamanda bakıcılarının da rahatı için de uygun olan yataklardır. Hareket kabiliyeti çok yüksek olan bu yataklar zemine oldukça yaklaşacak kadar inebiliyor ve rahatınızı en üst düzeyde sağlayacak kadar esnek hareket kapasitesine sahiptir. 
KAYNAK: https://www.marmaramedikal.com

Sizin için Seçtiklerimiz
Bilgi Teknolojileri © 2013 | Hasta Karyolası, Hasta Yatakları, Hasta Yatağı Kiralama, Havalı Yatak