Ahşap Hasta Yatağı

Ahşap Hasta Yatağı

Ahşap hasta yatağı hastaların psikolojileri üzerinde son derece olumlu etkileri olan yataklardır. Bu yatakların tercih edilmesinde birçok önemli neden öne çıkar. Özellikle ev ortamına en uygun yataklar olması ahşap hasta yataklarını daha da popüler bir hale getirmektedir. Kişiler bu yataklar yardımı ile son derece kolay bir iyileşme süreci geçirebilmektedir. Özellikle uzun yıllar yatmak zorunda kalacak olan hastalar açısından ahşap hasta yataklarının son derece avantajlı olduğu söylenebilir. Ahşap hasta yatağı yalnızca ev ortamlarında değil günümüzde birçok hastane ortamlarında da tercih edilir. Ev tipi olan modeller ise ev ortamlarına çok daha rahat bir şekilde uyum sağlar.

Bu hasta yataklarının diğer hasta yataklarından hiçbir farkı bulunmamaktadır. Kişiler ahşap hasta yataklarını satın aldıklarında ya da kiraladıklarında yine motorlu sistemlerinden yararlanabilme imkanı bulabilirler. Hareket özellikleri sayesinde özellikle yatan hastalar açısından son derece iyi avantajlar sağlar. Ahşap hasta yatağı tercihlerinde de hastanın durumu her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta hareket kabiliyetine uygun olan motor sayılarında hasta yatakları tercih etmek gerekir.

Hasta yatak modellerinin en çok tercih edilmesinin nedeni ise hasta yataklarının motorlu olmasıdır. Bu şekilde hasta çok rahat bir şekilde hareket ettirilebilir. Kolay bir şekilde kaldırılabilir ve çevrilebilir. Ancak manüel hasta yataklarından da yararlanmak mümkün olur. Ahşap hasta yatağı satın alma aşamasında bu bakımdan hastanın durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Ahşap hasta yatağı temin ederken genelde hastalar için en uygun olan modellere yönelmek gerekir. Bu yataklar manüel olabileceği gibi 2, 3, 4 motorlu olarak da üretilebilir. Ahşap hasta yataklarının tercih edilmesinde öne çıkanlar 4 motorlu yataklardır. En işlevsel yatak modelleri olması ahşap hasta yataklarının geniş çerçevede tercih edilmesini sağlar. Bu yatakların en önemli avantajları arasında ise şunları söylemek mümkündür:

 • Hasta yakınları ve hastalar için kolay bir iyileşme süreci sunar.
 • Hastanın arkasına yastık konulur ve yarı oturur bir pozisyona gelmesi sağlanır.
 • Bu yataklar el kumandası ile uzaktan da idare edilebilir.
 • Hastanın dışarıya bağımlılığını en aza indiren yatak modelleridir.
 • Yatakların sırt kısımlarını kolayca dik hale getirebilirsiniz.
 • Ayak kısmını kaldırarak hastanın kan dolaşımını artırabilirsiniz.
 • Hastanın altı bezleniyor ise hastaya bakan kişi karyolayı yükseltir ve bakım sırasında çok fazla eğilmek durumunda kalmaz.
 • Hasta yataktan kalkabilecek durumda ise yatağı en alçak seviyede rahatça kullanma imkanı sunar.
 • Yarı koltuk pozisyonuna getirilebilecek yataklardır.

Bunların yanında yatakların yan korkulukları bulunur. Bu da hastaların yataktan düşme risklerini en aza indirir. Ürünün daha güvenilir standartlarda olması sağlanmış olur. Ahşap hasta yatakları kullanıcı beklentilerine tam olarak yanıt veren yataklardır. Ahşap detayları olması da hastanın kendini daha normal hissetmesinde önemli bir yere sahiptir.

Ahşap Hasta Yatağı Hangi Hastalar İçindir?

Ahşap detaylara sahip olan hasta yatağı birçok farklı hasta için kullanılabilir. Bu yatakların tercih edilmesinde birçok önemli faktör bulunur. Ahşap olması hastanın hastane ortamlarında dahi kendisini evinde hissetmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu yataklar ev ortamlarında çok daha normal bir görünüm ortaya çıkarırlar. Dekorasyona uyum sağlayarak hastanın evinde kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Hastaların rahat kalkabilmeleri ve yataklarında pozisyon alabilmeleri için de bu yatakların son derece işlevsel özellikleri olduğu söylenebilir.

Kısa ve uzun süreli hastalık durumunda olan tüm hastalar ahşap hasta yatağı avantajlarından en iyi şekilde yararlanabilirler. Kullanıcı gereksinimlerine yanıt veren bu yataklar hasta bakıcıları için de avantajlıdır. Bu yatak modelleri hastaya bakımı daha kolay hale getirir. Hem bakan kişi çok yıpranmaz hem de hasta başkalarına çok daha az ihtiyaç hisseder. Ahşap hasta yatağı kullanımlarında en çok dikkati çeken konu da gerektiğinde serum takabilme imkanı bulunmasıdır. Ekstra aparatlarını temin etmek ahşap yatakları çok daha avantajlı bir hale getirmektedir.

Ahşap Hasta Yataklarının Genel Özellikleri Nelerdir?

Ahşap hasta yatağı kullanmayı düşünen kişiler bu süreçte son derece iyi avantajlara sahiptir. Bu süreçte hasta yataklarının kişilere sağladığı bu avantajlardan yatağın motor sayısına göre yararlanmak mümkün olur. Hasta yatakları tam kapasite kullanılmak isteniyor ise mutlaka 4 motorlu olan yatakları tercih etmek gerekir. Bu yatakların tercih edilmesindeki en önemli neden ise hastaların daha kolay hareket ettirilebilmesidir. Ahşap ve motorlu hasta yatağı özellikleri arasında şunlara yer verilir:

 • Hasta yatakları motorlu, kumandalı ve elektrikli hasta yataklarıdır.
 • Bu yataklar hastanın yarı oturur pozisyonda olmasını sağlar.
 • Full ahşap karyolalarda kumanda kullanarak hastanın daha kolay hareket etmesi sağlanır.
 • Bu yataklar genelde belli bir kilograma kadar hastanın yatabilmesine imkan tanır.
 • 6000 newton gücünde piston motorlar kullanılır.
 • Set olarak satın alınıyor ise içinde sünger medikal yatak, askılı ve serum da bulunur.
 • Garantili olarak satışa sunulan yataklardır.
 • Yataklar tekerlek sistemine sahiptir.
 • Tekerlekler 360 derece dönebilen ve kilit sistemi bulunan tekerleklerdir. Yere sabitlenebilir.
 • Çocuklar için olan yataklarda güvenilir korkuluklar bulunur. Bu yataklarda çocuk kilitleri de bulunmaktadır.

Bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda hasta yataklarının son derece işlevsel oldukları söylenebilir. Hastaların vücut ağırlıkları yüksek ise bu süreçte daha uygun alternatifler bulunur. Kalite standartları yüksek olan hasta yatakları kullanıcı gereksinimlerini karşılamakla kalmaz aynı zamanda iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır.

Ahşap Hasta Yatakları Dayanıklı mıdır?

Ahşap hasta yatakları hem güvenilir hem de son derece dayanıklı yataklardır. Bu yatakların uzun yıllar kullanılabiliyor olması da dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Ahşap hasta yatağı seçimlerinde en iyi alternatifleri değerlendirmek gerekir. Bu yatakların tercih edilmesi de güvenli olmalarından kaynaklanır.

En iyi medikal malzemeler kullanılarak üretilen hasta yatakları kullanıcı ve bakıcı açısından önemli bir kolaylıktır. Kaldırılması gerektiğinde ise demonte edilerek kutularında saklanabilirler. Çok az yer kapladıkları için ahşap hasta yatakları kullanıcı gereksinimlerine tam olarak yanıt vermektedir. Depo gibi alanlarda uzun yıllar saklanabilirler. Medikal malzemelerinin sağlam olması bu yatakların uzun yıllar kullanılabilmelerinde en önemli faktörler arasında yer alır. Dar alanlarda da kullanılabilen ahşap hasta yatakları kullanıcı beklentilerine yanıt vermesi açısından son derece avantajlıdır.

Hasta bakım sürecinde önem arz eden bu yatak modelleri her anlamda büyük bir kolaylık sunar. Bu yatakları tercih eden kişiler hem kullanım standartları hem de hasta güvenliği açısından yataklara güvenebilirler. Son yıllarda hemen her hasta için kullanılabilecek standartlarda tasarlanan yatak modelleri mevcuttur.

Ahşap Hasta Yatakları Fiyatları

Ahşap hasta yatakları fiyatları bakımından son derece uygun fiyatlı yataklardır. Ancak yatakların özellikleri fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ahşap hasta yatağı tercih eden kişiler bu yatakları son derece iyi standartlarda kullanabilirler. Farklı pozisyonlarda kullanılabilen bu yataklar ahşap detayları ile dikkati çeker. Bu bakımdan da standart hasta yataklarından daha farklı fiyatlarda satışa sunulurlar. Ahşap hasta yatakları fiyatları 500 dolar ile 3000 dolar arasındadır.

Ancak bu yatak modelleri de diğer yataklar gibi kolayca temin edilebilir. Çünkü her hastanın temin edebilmesi için en uygun fiyatlarda satışa sunulur. Ulaşılabilir fiyatlarda satılan hasta yatakları özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Hasta bakımının en iyi destekçisi olan yatak modelleridir.

https://www.marmaramedikal.com/

5/5 - (1 oy kullanıldı.)