ameliyat sonrası hasta karyolası

Ameliyatlı Hastalarda Hasta Yatağının Önemi

Rahatsız olan insanlara, sağlığını geri kazanabilmesi için bazen cerrahi müdahale yapılması gerekir. İnsan bedeninde herhangi bir yerin kesilmesi ve organlarından cerrahi işlemlerin yapılması vücutta ağrılar ve sızılar oluşturacaktır. Ayrıca ameliyat sonrası insan bedeninin enfeksiyon kapma riski çok fazla olduğundan anti bakteriyel ve hijyenik yerde tedavi görmesi gerekir.

Hastanelerde belli süre tedavisi yapılan hastalar, doktorların tavsiyesiyle evde tedavi olması için taburcu edilir. Ameliyattan sonra hastanın tam anlamıyla kendine gelebilmesi ayları alabilir. Çok acil olmadığı müddetçe aylarca hastanede kalmak hastanı psikolojisi adına olumsuz olacağından eve çıkması daha doğru olur. İşte evdeki tedavi sırasında hasta karyolasıbüyük ihtiyaçtır.

Kalp ameliyatı, kanser gibi riskli hastalıklardan dolayı geçirilen ameliyatlar sonrasında hasta uzun süre hastaneden tedavi edildikten sonra eve çıkarılır. Firmamız, hastanın hastanede kullandığı ve tedavi için gerekli bütün özelliklerle donatılmış yatakların ev tiplerini üretmektedir. Eve çıkan hastalara Ameliyat sonrası hasta karyolası kiralama veya satış seçeneklerinden biri sunulmaktadır. Firmamız, müşterilerine durumlarına göre seçim yapma hakkı verir.

Hastanızın bakımının kolay olması, rahat edebilmesi ve iyileşmesine yardımcı olabilmesi için hasta yatağı çeşitlerimizden tercih yapabilirsiniz. Tercihinizi yaparken hastanın doktorundan, hemşiresinden tavsiye alabilirsiniz. Firmamızın elemanlarına hastanızın durumu hakkında bilgi vermeniz durumunda en doğru yatak modelimizi sizlere tavsiye edecektir.

Kumanda Kontrollü Hasta Karyolası ilçeleri

Hastalık halinde insanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hasta karyolası üretimi yapılmaktadır. Genellikle hastanelerde görmeye alışkın olduğumuz karyolaların hastane ve ev tipini üreten firmamızın çok çeşitli modelleri bulunur. Modellerimiz temelde manuel ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılır. Manuel olanlarda, yatağın özellikleri elle kullanılır. Ayak, sırt veya her ikinin hareketli olduğu modelleri vardır. Motorlu modellerimiz, elektrikle çalışmaktadır. İki, üç veya dört motorlu modellerimiz bulunur.

Motor sayısı arttıkça modellerimizin özellikleri de artar. Kumanda yardımıyla yatakların bütün özellikleri kolayca kullanılır. Yatağın sırt kısmının kalkmasını istemeniz durumunda tek bir tuşa bastığınızda yatak hastayı yavaşça kaldırır. Yatak, hastanın ihtiyacı olan durumlara göre tasarlandığından hasta veya bakıcısı hiç efor sarf etmeden istediği pozisyonu almasına yardımcı olur. Modellerimiz arasından seçtiğiniz ürünü Hasta karyolası teknik servisi elemanlarımız evinize getirip kurar. Kullanıma hazır bir şekilde teslim ederiz. Teslimatta Hasta karyolası kargo illeri ve ilçeleri firmamızın belirlediği doğrultuda, müşterilerimizi mağdur etmeyecek şekilde gerçekleşir.

Motor Desteği ve Kontrol Mekanizmalı Hasta Yatakları

Elektrikli hasta yataklarının donanımından motor bulunur. Motorlar alt kısma yerleştirilir. 2, 3 veya 4 tane olan motorlar farklı yönlere hareket etmeye yardımcı olur. İki motorlu yatakların sırt ve ayak kısmı hareketlidir. Üç motorlu yataklar ise iki motorluların özelliğine ilaveten aşağı yukarı hareket ederek hastanın inişini ve çıkışını kolaylaştırır. Dört motorlu yataklarda ise fullabs sistemi eklenir. Hastanın hareket kabiliyeti varsa yataklarımızın özellikleri sayesinde birçok işini hiç kimseden yardım almadan kendi yapabilir.

Pratik kullanıma sahip olan yataklarda hastalar iyileşme sürecini kolayca geçirebilir. Kumanda sayesinde tek bir tuşa basmak ile yatağın özelliklerini kullanmasını rahatlığı ise oldukça caziptir. Yatalak olan hastaların bakımı oldukça zahmetlidir. Normal yatakta yatan hastanın devamlı çevrilmesi gerekir. Çevrilmezse yaralar oluşur. Hastanın ağrılarının oluşmaması için de arada pozisyonun değiştirilmesi gerekir. Ayaklarının kaldırılması, sırt kısmının yükseltilmesi hasta yataklarımızda tek bir tuşa basılınca gerçekleşirken normal yataklarda bakan kişinin gücüyle gerçekleşmek zorundadır. Hastanın ve bakıcının sağlık ve rahatı için hasta karyolası tercih edilmelidir.

Kiralama ve Satın Alma Hizmetleri

Ameliyattan veya tedavi sürecinden yeni çıkıp evinde tedavi edilen hastaların kendilerine dikkat etmesi gerekir. Zorlayıcı hareketlerden kaçınmaları şarttır. Bazen kalkarken yapılan küçük bir hareket dahi dikişlerin açılmasına ve benzeri olumsuzluklara neden olabilir. Hasta yataklarımız, bedensel hareketliliğin en az olacağı şekilde tasarlamaktayız. Hastaların durumları dikkate alındığında ürünlerimizden satın alabileceğiniz gibi kiralama seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Özel donanıma sahip olduğundan hasta yatakları diğer yataklardan pahalıdır. Şayet hastanız uzun süre yatacaksa veya hayatının geri kalanını yatarak geçirmek zorundaysa size tavsiyemiz satın almanızdan yana olacaktır. Satın aldığınızda hem hasta hem de bakan kişinin yükü azalmış olacağından ödeyeceğiniz miktara değecektir.

Kısa süreli yatıp sonrasında ayağa kalkacağı ön görülen hastalar için kiralama seçeneğini tavsiye ederiz. Kiralama veya satın almada Hasta karyolası kurulumu, firmamız tarafından yapılır. Satın almada ürün tamamen müşterimize aittir. Kiralama seçeneğinde ise sözleşmedeki süre içerisinde kullanılan yatak sonrasında firmamıza geri iade edilir. Böylece hastanın rahatı, konforu ve sağlığı düşünülerek yardımda bulunmuş oluruz. Bazı müşterilerimiz yataklarımızın çok konforlu olmasından dolayı hastası kısa süre kullanacak olsa dahi sağlıklı zamanlarda da kullanmak için satın almayı tercih etmektedir.

Havalı Hasta Karyolası Kurulumu

Havalı yataklar, hava kanalları bulunan yatak modelimizdir. Hava kanalları modelimize göre boru şeklinde olabildiği gibi parçalar halinde de olabilir. Özellikle devamlı yatan hastalar için havalı yatak kullanmanızı tavsiye ederiz. Havalı yataklarımızın özelliği bası yarası oluşmasını önlemesidir. Hastalarda, vücudun basınç yapmasında, yeterli hava alınamamasından, terleme ve kan akışının yavaşlaması gibi nedenlerden dolayı yaralar oluşur.

Havalı hasta karyolası modellerimizin sisteminde bulunan havalı bölümler sırayla şişip iner. İnip şişmeler vücuttaki kan akışını hızlandırır. Aynı zamanda vücudun yavaş yavaş pozisyon almasını sağlayarak yaraların oluşmasına engel olur. Havalı yataklar oluşan yaraların daha kısa sürede iyileşmesine de yardımcı olurlar. Havalı yatakların kurulumu ise oldukça kolaydır. Firmamız, havalı yatakla birlikte yatağı şişirmek için motor da göndermektedir. Motor yatağa takılıp çalıştırıldığında birkaç dakika içinde yatak kullanıma hazır hale gelir. Firmamız yeni nesil hasta karyolası ürünlerini sizlerle buluşturmaktadır.

https://www.marmaramedikal.com/

Oy verin