Ev Tipi Hasta Yatağı Çeşitleri ve Fiyatları

Ev Tipi Hasta Yatağı Çeşitleri ve Fiyatları

 Ev tipi hasta yatağı fiyatları çeşitli ve büyük operasyonlar geçirdikten sonra tedavisine evde devam etmesi gereken hastalar için yapılan araştırmaların başında gelmektedir. Farklı model ve özellikleri ile üretilmekte olan hasta yatakları günümüzde yalnızca hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında değil evlerde de kullanılmaktadır. Bu sayede evlerde gerçekleşen tedavi çok daha verimli hale gelirken avantajlar yalnızca yatağı kullanan hasta için değil hasta bakıcı için de gerçekleşmekte her 2 taraf da daha konforlu ve verimli bir iyileşme süreci gerçekleştirmektedir.

Kullanımıyla pek çok avantaj sağlayan ve hastanın sağlığını daha iyiye yönelten hasta yatakları ev tipi olarak üretildikleri takdirde evlerde kullanımı çok daha kolay olmaktadır. Hastalanan istek ve ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerle üretilmekte olan hasta yatakları çeşitli fiyatlarıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Güvenli ve konforlu bir tedavi süreci için bir gereklilik haline gelen hasta yatakları hastaların sosyal hayatına da büyük bir etki sağlamakta, tekerlekli oldukları için ev içerisinde ulaşmaları mümkün hale gelmektedir. Dolayısıyla ev tipi hasta yataklarının hastanın hem ruhen hem de fiziksel sağlığı için çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirmek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

3 Motorlu Asansörlü Ev Tipi Hasta Yatağı

Baş ve ayak ucu hareketi yanında yükseltme hareketiyle birlikte üretilmekte olan ve çeşitli özellikleri sebebiyle evlerde en sık tercih edilen 3 motorlu asansörlü ev tipi hasta yatağı, hasta bakımı için gerekli olan tüm özelliklere sahiptir. Hem evlerde hem de hastane ortamlarında kullanılmak üzere üretilmiş olan 3 motorlu asansörlü hasta yatağı son derece güçlü ve sağlam motoru ile 220 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Yüksek kiloda hastalar için de uygun olan bu model fiziksel güç istemiyor olması sebebiyle avantajlı bir kullanım sunar. Tedavisine yatarak devam etmesi gereken hastalar belirli bir zaman sonra hareket sınırlaması sebebiyle kilo almakta bu gibi durumlarda hastanın hareket kabiliyetini düşürdüğü gibi hasta bakıcıların da hastaya yeni bir şekil vermesini çok zor hale getirmektedir. Hasta kendini daha iyi hissedebilmek için farklı pozisyonlarda yatmak isteyebilir ancak manuel olarak bunu gerçekleştirmek neredeyse imkansız bir hal alabilir. 3 motorlu asansörlü ev tipi hasta yatağı elektronik olması sebebiyle tek bir tuş ile hastayı istediği pozisyona getirecek ve böylelikle tedavi sürecinin çok daha verimli olmasının mümkün hale getirecektir. Pilli el kumandasıyla üretilmekte olan bu model 11.000 TL ila 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

2 Motorlu Hasta Yatağı

 Ev tipi hasta yatağı fiyatları günümüzde en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yalnızca hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında değil evlerde de yaygın olarak kullanılmaya başlayan hasta yatakları hastaların ve hasta bakıcılarının daha konforlu bir iyileşme süreci yaşamasını sağlamaktadır. Özellikle büyük operasyonlar ve ameliyatlardan sonra kullanılmakta olan hasta yatakları tedavi sürecinin daha hızlı ilerlemesini sağlarken hastanın herhangi bir ağrı ya da acı duymasını azaltır ve böylelikle iyileşme sürecini hızlandırır.

Hasta yatağı modelleri arasında bulunan ve evlerde yaygın olarak kullanılan 2 motorlu hasta yatakları motorlu ve kumandalı olarak üretilmekte ve böylelikle kullanımıyla birlikte pek çok farklı avantaj sağlamaktadır. Baş ve ayak bölümleri hareketli olan bu model el kumandasıyla istenilen yükseğe getirilir. Hem hasta hem de hasta bakıcıları için konforlu bir kullanım sunan 2 motorlu hasta yatakları kaliteli malzemelerden üretiliyor olması sebebiyle uzun ömürlü ve işlevsel bir kullanım sunar. Bu model yataklar 9 ila 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Alman Hasta Yatağı

Hasta yatağı çeşitleri arasında bulunan alman hasta yatağı 4 parça olarak üretilmektedir. Alman hasta yatağı modellerinin en önemli özelliklerinden biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Bunun yanı sıra yatakta yer alan elektrikli motor sayesinde yükseltilip alçalt atılması ve başvurucuya dayak ucu hareketlerinin yapılması oldukça kolaydır.

Otomatik kayma sistemi ile üretilmekte ve kullanılmakta olan alman hasta yatağı evde en yaygın olarak kullanılan modellerden biri olarak bilinmektedir. Darbelere ve çarpmalara karşı dayanıklı olan çarpma tekerleri ile üretilmekte olan bu model ev içerisinde hastanın talep ettiği odaya gezdirilmesini böylelikle sosyal olarak kendini çok daha iyi hissedilmesini sağlar.

2 Motorlu Lazımlıklı Hasta Yatağı

7.500 ila 10.000 TL arasında fiyatları ile satılmakta olan ve çeşitli özellikleri ile alman hasta yatağı modeline benzerlik gösteren 2 motorlu lazımlıklı hasta yatakları, konforlu ve işlevsel bir kullanım sunar. Bu model hasta yataklarının en önemli özelliği hastanın yatarken tuvalet ihtiyacını giderebilmesini sağlıyor olmasıdır.

Hastanın yatağından kesinlikle kalkmaması gereken durumlarda ve tedavinin sürekli olarak yatar şekilde devam ettiği durumlarda mutlaka kullanılması gereken bu model oldukça konforlu ve işlevsel bir kullanım sunuyor olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yemek yemek ya da televizyon izlemek gibi ihtiyaçlar için oturur pozisyona gelmek istiyorsa yalnızca tek bir tuşla bunu gerçekleştirebilir. Bu özellikler yalnızca hasta için değil hasta bakıcı için de çok büyük bir konfor sağlamaktadır.

İkili fren sistemiyle hizmet vermekte olan 2 motorlu lazımlıklı hasta yatakları baş ve ayak ucu kısmının hareket edebildiği modellerden biridir. Kolaylıkla temizlenebilen bu model hijyen ve kolay kullanım açısından önemli bir özelliğe sahiptir ve tedavi sürecinin çok daha verimli hale gelmesini sağlar.

Dolayısıyla ev tipi hasta yatağı fiyatları yatakların modellerine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterdiği gibi pek çok farklı fiyat ile satıldığını dile getirmekte yanlış olmayacaktır. Kullanımıyla birlikte pek çok farklı avantaj ve fayda sağlayan hasta yatakları satın alınabileceklerini gibi belirli bir süre için kiralanabilir.

 

Oy verin