HASTA KARYOLASI ÇEKMEKÖY

HASTA KARYOLASI ÇEKMEKÖY

Hasta yatağı, hasta bireylerin rahatsızlıkları boyunca kullandıkları yatak türüdür. Bu yatak türü hastanın sağlığı için vardır. Hasta yatakları hastaneler kurulduğundan bu yana bize hizmet ederler. Kullanım alanları ise genel olarak hastanelerdir. Ancak günümüzde huzurevlerinde ve evlerde de kullanılmaktadır. Özellikle hastanelerin yoğun olduğu zamanlarda hastalar daha erken taburcu edilebilmektedir. Ancak hastanın iyileşme süreci hala tamamlanmamış olduğundan dolayı hasta yatağına ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle günümüzde firmalar tarafından hasta karyolası kiralama ve satış hizmeti verilmektedir. Hasta yatağının ev tipi ve hastane tipi mevcuttur. Çokça çeşidi bulunan bu hasta yataklarının amacı ise aynıdır. Bu yatakların amacı hastanın rahatını ve konforunu sağlamaktır. Hasta karyolası hastanın iyileşme süresine destek olmaları için tasarlanmıştır.

Hasta yatakları ile normal yataklar arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu yataklarda yatağın hareket etmesini sağlayan tekerlekler mevcuttur. Ayrıca hastanın düşmesini engelleyen korkuluklar ve hareket edebilen baş kısmı vardır. Bu sayede hastanın güvenliği sağlanmış olur. Hareket edebilen baş ve ayak kısmı sayesinde ise hasta rahatlıkla pozisyon değiştirebilmektedir. Normal yataklardan hasta taşımak zor olsa da hasta yataklarında bu işlem oldukça basittir. Hasta karyolaları tekerlekleri sayesinde bir yerden diğer bir yere taşınabilmektedir. Normal yataklara göre daha çok fonksiyonu olan bu yataklar daha işlevseldir. Yatak seçerken dikkat edilmesi gereken bir şey de hastalık türüne göre yatak seçimi yapılmasıdır. Hastanın bu yatağa uzun süre bağımlı olacağını düşünürsek yatağın ortopedik olması da oldukça önemlidir. Baş kısmının da hastanın duruşuna göre ayarlanması önemlidir. Günümüzde hasta karyolaları elektrik vasıtasıyla çalışmaktadır. Bu nedenle elektrik motoru iyi çalışan yatakları tercih etmek gerekir. Uzun süre yatağa bağımlı kalacak hastaların en büyük sorunu yatak yaralarıdır. Bunu önlemede seçilen yatağın çok büyük etkisi vardır. Yatak yaraları küçük bir şey gibi görülse de yayıldığı takdirde ölüme kadar sonuçlanabilir. Yatağın ortopedik olması ise sırt ağrılarını önlemek ve geçirmek için önemlidir. Hastalar uzun süre bu yataklara bağımlı olacaklarından doğru yatak seçimi önemlidir. Hastanızın sağlığı için yatak seçimini özenle yapın.

Çekmeköy hasta karyolası, hasta karyolası kiralama, teknik servis hizmeti götürdüğümüz mahallelerin listesi:
İstanbul ili çekmeköy ilçesinde toplam 21 mahalle bulunur.

Alemdağ Mahallesi Aydınlar Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çamlık Mahallesi Çatalmeşe Mahallesi Ekşioğlu Mahallesi Güngören Mahallesi Hamidiye Mahallesi Hüseyinli Mahallesi Kirazlıdere Mahallesi Koçullu Mahallesi Mehmet Akif Mahallesi Merkez Mahallesi Mimar Sinan Mahallesi Nişantepe Mahallesi Ömerli Mahallesi Reşadiye Mahallesi Sırapınar Mahallesi Soğukpınar Mahallesi Sultançiftliği Mahallesi Taşdelen Mahallesi bu mahallelerinin her yerine aynı gün içinde hizmet verilmektedir.

NOT: ÇEKMEKÖY HASTA KARYOLASI KİRALAMA VEYA SATIŞ KURULUM SÜREMİZ:  35 Km 35 dakikadır.

Oy verin