Hasta Karyolası Motor Sistemleri Ne İşe Yarar?

Hasta Karyolası Motor Sistemleri Ne İşe Yarar?

Hasta yatakları özellikle felci hastaların en çok ihtiyaç duyduğu temel ihtiyaç ürünlerinden birisidir. Birçok hasta yatağı farklı modellerde, farklı teknik özellikler de piyasada bulunmaktadır. Hasta yataklarının oluşumunda tamamen hastaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır. Son nesil, gelişmiş fonksiyonel özelliklere sahip motorlu hasta karyolaları son zamanlar da oldukça fazla ilgi görmektedir.

Hasta yataklarının basit olarak kullanılabilmesi için elektrikli motorlu olarak hasta yatakları üretilmektedir. Bu tarz yataklar hastalar birçok teknolojik avantaj sunmaktadır. Hastalar bu yataklarla çok rahat olarak hastalıklarını geçirmektedirler. Ayrıca hastaya bakan kişide oldukça rahat etmektedir. Motorlu yataklar platin malzemeden üretilmektedir. Platin malzemeden üretilen bu model yataklar hiçbir şekilde arızalanmamaktadır. Dayanıklılık açısından diğer hasta yataklarından kat ve kat üstündürler.

Motor sistemli hasta yatakları motor kalitesinin farkıyla ortaya çıkan bir üründür. Gelişmiş, son nesil motoruyla hastaların hareket olanaklarını arttırmaktadır. Sırt ve ayak bölgesi otomatik olarak hareket ettirerek, hastalara hareket kabiliyeti sağlanmaya çalışılmaktadır. Hastanın sırt bölgesi istedi zaman kaldırılıp, istendiği zamanda tek bir tuşla indirilmektedir. Yaklaşık olarak kaldırma derecesi 82 derecedir. Motorlu hasta karyolasının ayak bölgesi hastanın ayaklarına kan dolaşımını sağlanabilmesi için rahatlıkla hareket ettirme özelliğine sahiptir.

Hasta karyolaların demir kısmı oldukça dayanıklı, kaliteli olarak üretilmektedir. Bu sebeple hastaları hiçbir şekilde mağdur etmemektedir. Motorlu yataklardaki tüm işlemler kumanda ile sağlanmaktadır. Tüm ayarlamalar, seviye ayarlarının tüm donanımsal imkanları kumanda sağlayabilmektedir. Üç motorlu olarak tasarlanan hasta yataklarında yüksekliği ayarlayabilme işlevi de bulunmaktadır. Dört motorlu hasta yatakları ise kan basıncının düzenlemesine yönelik hastaya hizmet vermektedir.

Motorlu Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Motorlu hasta karyolaları son zamanlar en sık tercih edilen hasta yatağı türüdür. Motorlu hasta yatakları kendi içlerinde gruplara bölünerek, hastalara hizmet vermektedir. Motor sayısı ne kadar yüksek olursa yatağın kalitesi ve teknolojisi de paralel olarak artmaktadır. 2 Motorlu hasta yataklarının sunmuş olduğu özellikler baş ve ayak bölgesinin hareket ettirilme özelliği vermektedir. Bu bölgelere basınçlar uygulanarak hastanın baş ve ayak kısmı rahatlatılmaktadır.

2 motorlu hasta karyolaları oldukça uygun fiyatlı ürünlerdir. Bu sebepten ötürü kişilerce en çok tercih edilen modeldir. Hastanın yemek yiyebilmesi için baş kısmının ayarlanması da bu modelde mevcuttur. Yükseklik ayarı yapılarak hastanın duruş kısmı ayarlanabilir. 3 Motorlu hasta yatakları ise ayak ve baş kısmına ek olarak bel bölgesine de hitap etmektedir. Bel bölgesinin rahatlığı ve duruşu için ayarlamalar yapılabilmektedir.

Son olarak en gelişmiş ve en pahalı model olan 4 Motorlu hasta yatakları kan basıncını düzenleyerek kişilerinin vücudundaki kan basıncını düzenli olarak gerçekleştirir. 4 Motorlu hasta yatakları son nesil teknolojide yapılmış, profesyonel kalitede ürünlerdir. Gelişmiş bel, ayak, baş, boyun özellikleriyle hasta bireylere tam donanımlı hizmet kalitesi vermektedir. Bu model hasta yatağında aradığınız tüm özellikler bulunmaktadır. Tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte üretilmiştir.

Motorlu hasta yataklarının üretimi sayesinde hastaların günlük hareketlerinde yorulmadan işlemler yapabilmesine olanaklar sağlanmaktadır. Ayarlanabilir yükseklik yapısıyla hasta olan kişi tamamen kendi isteği doğrultusunda yatağı ayarlayabilmektedir. Aşırı kilolu olan şahıslar içinde son derece dayanıklı ürünlerdir. Motorlu hasta yataklarının motor türü piston motor olarak adlandırılmaktadır. Piston motor çok güçlü bir motor yapısına sahiptir, aşırı kilolu kişileri düşünülerek böyle bir motor türü kullanılmıştır. En kaliteli hasta yatakları modelini almak istiyorsanız mutlaka motorlu hasta yatakları tercih etmelisiniz.

Motorlu Hasta Yataklarının Kalitesinin Farkı

Yatağa bağımlı olan kişilerin en büyük temel ihtiyaç malzemelerinden birisi de hasta yataklarıdır. Hastanın yatağı ne kadar rahat ve konforlu olursa hasta hem bedenen hem ruhen kendisini daha iyi hissedecektir. Dolayısıyla hastanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak yatak alımına dikkat etmemiz gerekmektedir. Motorlu hasta yatakları alanında en kaliteli yatak hizmetini hastalara sunmaktadır. Tek bir kumanda yardımıyla tüm işlemleri rahatlıkla yapabilme olanağını sizlere sunmaktadır.

Motorlu hasta yatakları yüksek motor gücüyle kilolu kişilerinde tüm ihtiyaçlarını gidermektedir Motorlu hasta yatakları yüksek güçlü platin malzemeden üretilerek, dirençli olarak piyasaya da yerini almıştır. Bu model hasta yataklarına günümüzde oldukça yoğun ilgi mevcuttur. Hasta yatağının konforlu ve gelişmiş teknolojide olması hasta bakıcı içinde rahatlık sağlayacaktır. Motorlu hasta yataklarının kullanımı sayesine vücudun kan basıncı gerçekleştirilmektedir.

Motorlu yataklar kişilere rahat hareket etme olanağı sunduğu için yara oluşumunu engellemektedir. Kılıfı son derece hijyenik olana yatakların kılıfını rahatlıkla değiştirebilir, yıkayabilirsiniz. Motorlu yatakların sunmuş olduğu teknolojik imkanlar sayesinde hasta rahatlıkla bel, boyun, ayak, baş bölgesini kendi isteği doğrultusunda ayarlayabilecektir

Motorlu Hasta Yataklarının Fiyatları

Motorlu hasta yataklarının fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Modelden modele, markadan, markaya fiyatlar değişmektedir. Motor sayısı yataklarının fiyatlarını etkileyen en önemli etmenlerin başında gelmektedir. İki motorlu hasta yatakları en işlevseldir, hem de ekonomik olarak en uygun fiyatlı ürünlerdir. Motor sayısı arttıkça fiyatlar yukarılara doğru tırmanışa geçmektedir. Dört motorlu hasta karyolaları en gelişmiş, en profesyonel, tam destek donanımsal özelliktedir. Dolayısıyla bu model lükse kaçmaktadır.

Motorlu hasta yatakları günümüzde ülkemizde üretiliyor olsa da yabancı markaların motorlu yatakları daha kalitelidir. Yabancı ün yapmış markaların motorlu yataklarının tercih edilmesi hem kaliteyi artıracaktır. Hem de kaliteye paralel olarak fiyatı da arttıracaktır. Motorlu hasta yatağı almayı düşünüyorsanız, fiyatlar konusunda engin bilgi sahibi sağlık elemanlarından destek alabilirsiniz. Fiyatlar her sene sürekli olarak değişkenlikler göstermektedir.

Oy verin