HASTA KARYOLASI SARIYER

HASTA KARYOLASI SARIYER

Hasta karyolası, hasta bireylerin rahatsızlıkları boyunca kullandıkları bir yatak çeşididir. Yüksekliği el kumandası ile ayarlanabilen bir yatak türüdür. Hasta karyolaları hastaneler kurulduğundan bu yana hayatımızda olmaya devam etmektedir. Bu yataklar hasta kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Hastanın hastalığı süresince kendini iyi hissetmesi gerekir. Bu noktada hasta yatağı faktörü oldukça önemlidir. Hasta yatağının normal yataklardan birçok farkı vardır. Normal yataklardan farklı olarak hasta yataklarında hastanın düşmesini engelleyecek korkuluklar mevcuttur. Ayrıca baş ve ayak kısmını ayarlayabileceğiniz bir el kumandasına sahiptir. Her yere gidebilmesini sağlayacak tekerleklerinin bulunması da bir diğer artı özelliğidir. Hasta karyolası kullanım olarak genellikle hastanelerde ve huzur evlerinde kullanılmaktadır. Ancak artık günümüzde evlerde de kullanılabilmektedirler. Eğer hasta bir yakınınız yatağa bağımlıysa onun için evinize hasta karyolası satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Eğer hastanız 5 aydan kısa süre yatağa bağımlı kalacaksa kiralamak daha mantıklı olacaktır. Ancak 5 aydan uzun süre yatağa bağımlı kalacaksa satın almak daha avantajlı olacaktır.

Hasta karyolası normal yataklardan daha çok işlevseldir. Basit bir kullanımı vardır. Hasta kendisi bile el kumandası ile yatağın bazı özelliklerini yönetebilir. Uzun süre bu yatakta istirahat edecek hasta için yatak seçimi oldukça önemlidir. Hastanın iyileşme sürecinde büyük rol oynar. Uzun süre yatağa bağımlı kalacak hastada yatak yaralarının oluşmaması adına da önemlidir. Hastanın belirli aralıklarla pozisyon değiştirmesi bu yatak yaralarını önleyici etki yapacaktır. Pozisyon değiştiremeyen hastalar ise yatak baş kısmının ve ayak kısmının hareket etmesi sayesinde hareket edebilir. Hastaları bazı durumlarda bir yerden diğer bir yere taşımak gerebilir. Bu durumlarda hasta yataklarında bulunan tekerlek büyük kolaylık sağlar. Hasta bir yerden diğer bir yere kolaylıkla taşınabilir. Hastaların uzun süre yatağa bağımlı olacağını düşünürsek yatağın ortopedik yapıda olması hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunur. Yatağın ortopedik olması sırt ağrılarını önleyecektir. Eğer sizin de hasta yakınınız varsa ve hasta karyolası satın almayı düşünüyorsanız bu seçimi yaparken hassas olun ve iyi kalitede olan yatakları tercih edin.
Hasta karyolası, hasta karyolası kiralama, teknik servis hizmeti götürdüğümüz mahallelerin listesi:

SARIYER İLÇESİNDE TOPLAM 25 MAHALLE BULUNUR.


Ayazağa Mahallesi Bahçeköy Merkez Mahallesi Bahçeköy Yeni Mahallesi Baltalimanı Mahallesi Büyükdere Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çamlıtepe Mahallesi Çayırbaşı Mahallesi Darüşşafaka Mahallesi Demirci Mahallesi Emirgan Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Ferahevler Mahallesi Garipçe Mahallesi Gümüşdere Mahallesi Huzur Mahallesi İstinye Mahallesi Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Kemer Mahallesi Kısırkaya Mahallesi Kireçburnu Mahallesi Kocataş Mahallesi Kumköy Mahallesi Maden Mahallesi Maslak Mahallesi Merkez Mahallesi Pınar Mahallesi Poligon Mahallesi Pttevleri Mahallesi Reşitpaşa Mahallesi Rumeli Hisarı Mahallesi Rumeli Kavağı Mahallesi Rumelifeneri Mahallesi Tarabya Mahallesi Uskumruköy Mahallesi Yeni Mahallesi Yeniköy Mahallesi Zekeriyaköy Mahallesi bu mahallelerinin her yerine aynı gün içinde hizmet verilmektedir.

NOT: SARIYER HASTA KARYOLASI KİRALAMA VEYA SATIŞ KURULUM SÜREMİZ:  33 Km 33 dakikadır.