Hasta Karyolası Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Hasta Karyolası Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Hastaların gündelik bakımını daha profesyonel bir şekilde yapabilmek ve sağlıklı olmalarına katkı sağlamak adına üretilen hasta yatakları, son dönemde çok daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Birçok farklı ameliyat sonrası tercih edebileceğiniz ve hastanızın konforunu bir adım daha öne taşıyacak olan bu yataklar hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz.

Hasta yatakları farklı modelleri ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor fakat bu yatakları tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ne yazık ki tam manasıyla bilmiyorsunuz. Az sonra bu detayları hep birlikte inceleyecek ve konu hakkında sizlere de detaylı bilgi aktarmaya çalışacağız.

Doğru kullanım ile birlikte hastanın iyileşme sürecine muazzam bir katkı sağladığı gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Aslında yatak modellerini bir adım öne taşıyan ve tercih edilir hale getiren en önemli hususlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Hastalarınız için her ayrıntı düşünülüyor ve ergonomik tasarımı ile de fark yaratıyor.

Satın alma opsiyonu ile birlikte kiralama opsiyonu da mevcut ve dilerseniz kiralayarak daha uygun fiyatlara erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden yatak tercihlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

  • Hangi ameliyat ya da hangi hastalık durumu söz konusu? Hasta yatağı modellerine bakacak olursanız eğer farklı hastalıklar için özel bir dizayn durumunun var olduğunu göreceksiniz. Mesela kalp rahatsızlığı olan bir hasta için mutlaka motorlu hasta yataklarını tercih etmeniz gerekiyor. Manuel sistem ne yazık ki çok fazla fayda sağlamayacak ve hatta hastalarınızın gündelik hayatını da sıkıntılı hale getirecektir. Motorlu sistem sayesinde hasta kendi kontrolünü sağlayabiliyor ve kumada paneli desteği ile birlikte yönetim daha kolay bir hal alıyor. Pozisyona bağlı olarak yatağı da ayarlayabilecektir.
  • Bir diğer unsur ise korkuluk detayı olarak karşımıza çıkıyor. Yatağa mahkum hastalar gün içerisinde çok fazla hareket ediyor ve sağa ve sola döndüklerinde bir güvenlik unsurunun var olması gerekiyor. Korkuluklar bu konuda yeterli faydayı sağlayacak ve gece uykusu esnasında da hastanın daha rahat ve güvenli bir şekilde pozisyon almasını sağlayacaktır. Korkuluk detayından hemen sonra dilerseniz diğer detayı da hep birlikte incelemiş olalım.
  • Hasta karyolası satın alırken dikkat edilecek hususlar başlığı altında maddelemeye devam ediyoruz… Serum askısından söz etmek isteriz. Bu askı sayesinde serumu nereye takacağınız konusunda herhangi bir tereddüt ya da endişe yaşamayacaksınız. Serum askısı ile birlikte hastanın serum ihtiyacı da daha kolay bir şekilde karşılanacaktır.

Bu detaylar büyük önem taşıyor ve yatak satın almadan önce bir uzmandan yardım almanızı da özellikle rica ediyoruz. Hastanın sağlık durumu da göz önünde bulundurulmalı ve tercihlerinizi de yine bu doğrultuda yapmak durumundasınız. Aklınıza takılan sorular varsa eğer personelimiz ile yapacağınız görüşmeler neticesinde de soru işaretlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız. Doğru hasta karyolası tercihi ile birlikte hasta bakımında bir adım daha öne geçmek ve hastanın sağlığını korumak kesinlikle mümkün.

https://www.marmaramedikal.com/

Oy verin