Hasta Yatağı Ahşap 16-10-2020

Hasta Yatağı Ahşap

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen hasta yatakları arasında yer alan ahşap hasta yatakları, hem fonksiyonlu hem de estetik bir görselliğe sahip olan ürünlerdir. Hasta yatağı ahşap ürünlerinin hem hastaya hem de hasta bakıcısına önemli kolaylıklar sunduğunu da ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda son derece donanımlı olarak tasarlanmış olan hasta yataklarının nitelikli ürünler arasında yer aldıkları da bilinmektedir. Tam da bu noktada son zamanlarda üretim özellikleri geliştirilen hasta yataklarının da sıklıkla tercih edildiklerini de ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ahşap hasta yatakları sayesinde yatağın baş ucu bölümüyle ayak ucu bölümünün aşağı ve yukarı hareket ettirilmesi de mümkün olmaktadır. Son derece donanımlı olan bu ürünlerin trendelenburg hareketlerinin pratik bir şekilde yapılmasını mümkün kıldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Üstelik son zamanlarda tasarımı yapılan ahşap hasta yataklarının da profesyonel anlamda hizmet sunma kabiliyetine sahip olduklarını ifade edebiliriz. Peki yeni nesil hasta yatağı ahşap ürünlerinin özellikleri nasıldır? İşte ayrıntılar!

Ahşap hasta yatakları birden fazla fonksiyona sahip olan ve özel tasarım özelliğine sahip olan medikal ürünler olarak tanımlanmaktadır. Özellikle yatarak tedavi görmek durumunda kalan hastalar açısından ahşap hasta yatağı ürünlerinin nitelikli ürünler olarak tanımlanması da mümkün olmaktadır. Hasta bakıcıları için de önemli kazanımları bir arada bulunduran bu ürünler aynı zamanda nitelikli donanımlara da sahip olan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek bir donanımsal yapıya sahip olan hasta yataklarının tam anlamıyla profesyonel seviyede hizmet sunduğunu da rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ahşap Hasta Yatakları

Yeni teknolojilerle donatılmış olan ahşap hasta yataklarının özellikleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Özellikle ahşap hasta yataklarının anti bakteriyel olmak konusunda iddialı ürünler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu kapsamda ahşap hasta yataklarının özel olarak boyanış ve fırınlanmış olduklarını da rahatlıkla ifade edebiliriz. Elbette ki ahşap hasta yataklarının kullanım konusunda da son derece pratik bir özelliğe sahip olduklarını ifade etmek mümkün olmaktadır.  Trendelenburg hareketlerine olanak tanıyan yeni model ahşap hasta yatağı ürünleri, son derece ideal bir kullanım özelliğine sahiptir. Ayrıca bu ürünler nitelikli bir düzeyde uzun ömürlü bir kullanım özelliğine de sahip olmaktadır.

Hasta yatağı ahşap ürünlerinin terleme yapmayan yataklarla birlikte tasarlandıklarını ifade edebiliriz. Bununla birlikte bu tür hasta yataklarının 360 derece dönebilen bir medikal plastik tekerleklere de sahip olduklarını ifade edebiliriz. Üstelik bu tarz ürünlerin konforlu bir kullanım noktasında başarılı olduklarını da ifade edebiliriz. Özellikle yüksek bir hareket kabiliyetine sahip olması; söz konusu hata yataklarının etkili bir düzeyde hizmet sunmasını da mümkün kılmaktadır. Ahşap hasta yatakları hem baş ucu kısmından hem de ayak ucu kısmından yukarı ve aşağı yönlü hareket kabiliyetine sahip olan ürünlerdir. Dolayısıyla söz konusu yatakların hastalara nitelikli bir hizmet sunma yeteneğine sahip olduğunu da ifade etmek mümkün olmaktadır.

Günümüz koşullarında tasarımı yapılan hasta yataklarının hareket kumandalı bir şekilde hizmet sunduklarını ifade edebiliriz. Özellikle kumanda sayesinde pratik bir kullanım özelliğine sahip olan ahşap hasta yatağı modelleri, son zamanlarda en çok talep edilen medikal ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle hastanın rahat edebileceği bir pozisyona göre tasarlanabilen ahşap hasta yatakları; konforlu bir kullanım özelliğine de sahip olmaktadır. Bu sayede hasta yatağını hastanın tam da rahat edebileceği bir pozisyona son derece pratik bir şekilde getirmeniz de mümkün olacaktır. Üstelik son zamanlarda tasarımı yapılan hasta yataklarının kullanım özelliklerinin de sürekli bir şekilde geliştirildiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ahşap Hasta Yataklarının Özellikleri

Ahşap hasta yatağı ürünlerinin manuel kullanım özelliğine sahip olanların yanı sıra 4 motora kadar çıkabilen farklı motor sayısındaki modellerinin de bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Sessizce çalışan pistonları sayesinde yüksek bir çalışma sistemine sahip olan ahşap hasta yatakları; aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım özelliğine de sahip olmaktadır. Ortalama 18 ile 200 kilo ağırlığına sahip olan hastaların rahat bir şekilde kullanabilecekleri yeni model ahşap hasta yataklarının sırt bölgesinin de hareket ettirilme kabiliyetine sahip olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Yine ayak bölgesinin de bağımsız olarak hareket etme kabiliyetine sahip olduğu yeni nesil ahşap hasta yataklarının, profesyonel bir düzeyde hizmet sunduklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Hasta yatağı ahşap modellerinin son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor olmasının en temel nedenleri arasında bu ürünlerin kolay bir kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Elektrikli ahşap hasta yatakları şayet elektrik kesilse dahi hizmet sunabilmektedir. Nasıl mı? Bu tür hasta yataklarında yer alan 2 adet 9V değerindeki piller sayesinde! Özellikle söz konusu pillerin mevcut olması sayesinde hastanın elektrikler kesilse dahi etkili bir şekilde hizmet sunmaya devam ettikleri bilinmektedir. Görüldüğü üzere yeni nesil ahşap hasta yatakları söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı model ve özelliğe sahip olan hasta yatağı ürünleri çıkmaktadır. Bu da her zaman bu ürünlerin yüksek kalite standardında hizmet sunmasını mümkün kılmaktadır.

Hasta yataklarının günümüz koşullarında anti bakteriyel özelliğe sahip bir şekilde tasarlandıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durum da beraberinde çok önemli kazanımları getiren bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilen hasta yataklarının sorunsuz bir şekilde hizmet sunduklarını da söyleyebiliriz. Elektrostatik bir şekilde özel olarak fırınlanmış olan boyayla gövdesi boyanmış olan bu ürünler; sorunsuz bir şekilde hizmet sunmak konusunda da başarılı olmaktadır. Yine ahşap hasta yatağı modelleri söz konusu olduğunda bu ürünlerin pek çok önemli avantajları da karşımıza çıkmaktadır.

Ahşap Hasta Yataklarının Üretim Özellikleri

Öncelikli olarak hasta yatağı ahşap modelleri söz konusu olduğunda karşımıza alternatifi olan seçeneklerin çıktığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu tür hasta yataklarının üretim özelliklerini ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

 • Sağlıklı bir malzemeden üretilmiştir
 • Anti bakteriyel bir özelliğe sahip olarak tasarlanmıştır
 • Elektrostatik olarak fırınlanmış olan özel bir boya kullanılmıştır
 • Özellikle karar ve paslanma konusunda dayanım gücü yüksektir
 • Yatak bölümü terleme yapmaz aynı zamanda yatağın havalanması da sağlanır
 • Kilitli bir medikal plastik özelliğine sahip olan tekerlekleri 360 derece dönebilmektedir
 • Kaliteli ve delikli saç sistemine sahip olan hasta yatakları; konforlu kullanım olanağı sunar
 • Ahşap hasta yatağı her bir tarafına serum asılabilen özel serum askı aparatına sahiptir

Görüldüğü üzere hasta yatağı ahşap ürünlerinin çok sayıda farkı kullanım özelliğinin bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Böylece ahşap hasta yataklarının kullanım özelliklerinin nitelikli bir düzeyde artış gösterdiğini de rahatlıkla ifade etmek mümkün hale gelmektedir. Elbette ki bu durum ahşap hasta yataklarının nitelikli bir kullanım özelliğine sahip olmasıyla mümkün hale gelmektedir.

Ahşap Hasta Yataklarının Avantajları

Günümüz koşullarında ahşap hasta yatakları modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı model ve tarzda hasta yataklarının çıktığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Esasında üretim özellikleri geliştirilen ahşap hasta yataklarının sunmuş olduğu kullanım avantajları da etkili bir düzeyde artış göstermektedir. Böylece hasta yatakları ahşap modellerinin son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesi de mümkün olmaktadır. Peki ahşap hasta yataklarının avantajları nelerdir?

 • Yatarak tedavi gören hastaların tedavi sürecine olumlu katkı sağlarla
 • Tedavi sürecine hastaların konforlu bir şekilde tedavi görebilmesini mümkün kılarla
 • Terleme yapmayan bir özelliğe sahip olan bu ürünler, havalandırma konusunda da iddialıdır
 • Hareket kabiliyeti oldukça gelişmiş olan yeni nesil ahşap hasta yatakları, tedavi sürecinin dinamik ürünleridir

Bütün bunların yanı sıra ahşam hasta yataklarının korkuluk bölümleri sayesinde güvenli bir kullanım özelliğine de sahip olduklarını ifade edebiliriz. Yine anti bakteriye bir malzemeden üretilen yeni nesil ahşap hasta yataklarının pratik bir şekilde montajının yapıldığını da ifade etme mümkün olmaktadır. Tam anlamıyla nitelikli bir medikal gereç olarak karşımıza çıkan hasta yatağı ahşap modelleri; farklı ölçü ve ebatlarda da üretilmektedir. Böylece talebin karşılanması noktasında son derece başarılı olan bu ürünlerin garantili ürünler arasında yer aldıklarını da ifade etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca kimi hasta yatağı modellerinin asansörlü olarak tasarlandıklarını da ifade etmek mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında hasta yatağı modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda seçeneğin çıkıyor olması gayet olağandır!

Oy verin