Hasta Yatağı Çeşitleri ve Fiyatları

Hasta Yatağı Çeşitleri ve Fiyatları Tüm Modeller

1- Mekanik hasta yatağı(elle çevirmeli) Fiyatı: 4.000

2- 2 Motorlu hasta yatağı

a)Ekonomik hasta yatağı 5.000

b)Alüminyum hasta yatağı 8.000

c)Abs hasta yatağı 9.000

d)Ahşap 2 motorlu 9.000

3- 3 Motorlu hasta yatağı

a) abs 3 motorlu asansörlü hasta yatağı modeli 12.000

b) alüminyum motorlu asansörlü hasta yatağı modeli 11.000 TL

4- 4 Motorlu hasta yatağı modeli

a) 4 Motorlu trendelenburg hasta yatağı 14.000

5- 4 Motorlu ahşap alman elbur hasta yatağı modeli

a) 4 Motorlu ahşap alman elbur hasta yatağı 20.000

Not fiyatları temsilidir, günlük dolar kuru ile ilgili fiyatlar artıp düşebilir.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı

Bir hastanın hastanede kalışı, hastanın rahat bir şekilde uyumasını sağlayan bir yatak gerektirir. Her hasta yatağı tipi, belirli bir hasta tipini tasarlar. Bazı yataklar kalp ve damar sorunu olan hastalar için tasarlanırken, bazıları ortopedik sorunları olan hastalar için tasarlanmıştır. Ayrıca malzeme ve tasarım öğelerinin seçimi, hastane personeline hastayla nasıl ilgilenmeleri gerektiği konusunda bilgi verir.

Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre ideal hastane yatağı sağlamdır ancak rahatsız etmez. Ayrıca ayarlanabilir bir yüksekliğe ve genişliğe sahip olmalı ve dönebilmelidir. Bu, personelin gerekli tıbbi ekipmana kolayca erişmesini ve hastaları ağrıya neden olmadan transfer etmesini sağlar. Hastalar ayrıca kendi kişisel çekmecelerini komodinlerinde kolayca açabilmelidir. Çekmecede telefon, cüzdan, gözlük ve hastaların kaldıkları süre boyunca ihtiyaç duyabilecekleri diğer temel eşyalar bulunmalıdır.

Hastane personeli, yatakları için malzeme seçerken hastanın tipini göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin, kardiyovasküler hastaların hareketi sınırlayan ve basınç noktalarını en aza indiren yataklara ihtiyacı vardır. Yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) şilte, yüksek ağırlık taşıma kapasitesi ve basınç çökmesine karşı direnci nedeniyle bu uygulama için mükemmel bir seçimdir. Personel ayrıca ortopedik şiltelerin hastayı rahatsız etmeyecek kadar sağlam olduğundan emin olmalıdır. Ek olarak, keten veya pamuklu çarşaflar hastaların cildini hastane yüzeylerinden korurken temizliği de teşvik eder.

Bir hastane yatağının tasarım öğeleri, hastane personeline o hastaya nasıl bakmaları gerektiği konusunda bilgi verirken hasta sağlığını da desteklemelidir. Dikkate alınması gereken bir başka faktör de, personelin sıcaklık veya sanitasyon sorunlarını azaltmak için uyurken bir hastayı örtmesi gerekip gerekmediğidir.

Bir hastanın hastanede kalışı, onun iyi uyumasını sağlayan rahat bir hasta karyolası ve havalı yatak gerektirir. Hastanın tipine bağlı olarak, yatağın belirli özellikleri ayarlanabilir yükseklik ve genişlik gibi hastane personeline o hastayla nasıl ilgilenmeleri gerektiği konusunda bilgi verir. Hastane personeli tarafından seçilen malzemeler tasarım öğeleri ile birlikte tıbbi işlemler sırasında hem hastanın konforunu ve sağlığını hem de personelin verimliliğini etkiler.

 

kaynak: https://www.marmaramedikal.com/

Oy verin