Hasta Yatağı Kiralama Ne Kadar? Hasta Yatağı Kiralarsam Ne Kadar Öderim?

Hasta Yatağı Kiralama Ne Kadar? Hasta Yatağı Kiralarsam Ne Kadar Öderim?

Hasta yatağı kiralana ne kadar? Hasta yataklarının farklı özelliklere sahip olması, kiralama fiyatlarının da değişmesine etki etmektedir. Bu kapsamda hasta yataklarının firmadan firmaya da kiralama fiyatlarının değiştiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Hasta yataklarını üreten firmalar sadece satışını yapmazlar. Kısa sürede iyileşmesi öngörülen hastalar için kiralama seçeneğini de sunmaktadırlar.

Kira süre kullanacak hastası olanlar hasta yatağı kiralama ne kadar? Sorusunu sormaktadır. Bu soruya net ve kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü fiyatlar üretici firmaya, kiralama süresine ve modeline göre değişmektedir. Ekonomide arz ve talep dengesi vardır. Talep durumlarındaki değişikliğe göre kiralama fiyatları da değişmektedir. Peki, hasta yatağı kiralama fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir? İşte detaylar!

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Hasta yatağı kiralamadan önce firmalar tek tek araştırılmalıdır. Önde gelen firmaların iletişim numaraları aranarak; “ hasta yatağı kiralama ne kadar?” sorusu sorulmalıdır. Firmaların bazıları internet sitesi üzerinden mail adreslerine sorunun cevabını iletebilmektedir. Kiralama fiyatını etkileyen unsurlar arasında şunlar vardır;

 • Yatağın üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi
 • Markanın popülerliği
 • Ürünlerin ithal olması
 • Arz ve talep dengesi
 • Pazar piyasasının son durumu
 • Yatağın özellikleri
 • İlave olarak talep edilen aksesuarlar

Hasta Yatağı Kiralarsam Ne Kadar Öderim?

Firmalar hasta yatağı kiralama seçeneği sunarak kısa süreli evde tedavi görecek hastaları rahat ettirmektedir. Kiralama seçeneği olmasa hastaların birçoğu belli süre için hasta yatağı satın almazlar. Normal yatağı kullanacak olan hastalar ve bakıcıları çeşitli zorluklarla mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Kiralama seçeneği firmaların sunduğu çok güzel bir fırsattır. Hasta yatağı kiralama ne kadar? Minvalinde sorulan sorulara ortalama bir cevap verebiliriz. Çeşitli etkenlere bağlı olarak değişen kiralama ücretleri 600 TL ile 1500 TL arasındadır. Bu fiyatlar ortalama rakamlar olup kiralamadan önce mutlaka fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır.

Kiralama Aylık mı Yıllık mı Yapılır?

Hasta yatağı üreticilerinin kiralama hizmetleri farklılık gösterebilir. Ancak genellikle kiralamalar aylık olarak yapılır. Hasta yatağı kiralama ne kadar? İfadesi aylık ne kadar ödeyeceğim manasını içermektedir. Kiralama yaparken firmalar müşterileriyle sözleşme imzalarlar. İmzalanan sözleşmede kiralamanın ne kadar süreyle geçerli olduğu ve ne kadar ödeneceği yazılıdır. Ödemeler aylık yapılabileceği gibi toplu olarak da yapılabilir. Sözleşmede yazan tarihten gelmeden önce firma yetkilileri aranarak uzatma talebinde bulunulabilir. Şayet uzatma talebi gelmezse sözleşmedeki tarihte kiralama süresi sona erer.

Hasta Yatağı Kiralarken Dikkat Edilecekler

Kiralamada öncelikle ürünleri kaliteli, hizmetleri profesyonel firmanın seçimi gerekir. Hasta yatağı kiralama ne kadar? Sorusuna alınacak cevap da karar vermede etkili olacaktır. Firma tercihi yapıldıktan sonra seçilecek yatağa sıra gelir. Hasta yatağı kiralarken şunlara dikkat edilmeli;

 • Yatağın ana malzemesinin kalitesine
 • Hastanın rahatsızlığına uygun olup olmadığına
 • Hastanın kilosuna uygun olmasına
 • Yara oluşumu söz konusuysa havalı yatak seçimine

Kiralama yapmadan önce mutlaka hastanın doktoruyla ve firmanın uzmanlarıyla görüşülmelidir. Alınan tavsiyeler doğrultusunda verilecek kadar daha doğru olacaktır.

Neden Hasta Yatağı Kiralanır?

Hasta kişinin vücudu çok hassastır. Hastalık kaynaklı ağrı ve sancıların dinlenerek ve tedavi edilerek azaltılması gerekir. Normal yataklarda uzun süre yatanlarda bel, sırt ağrısı ve hatta yaralar oluşur. Hasta yatağı kiralama ne kadar? Sorusundan daha önemlisi hastaya neden yatak kiralanması gerektiğidir. Hasta yataklarının kenarlarında korkuluklar vardır. Olası düşmelere karşı tedbir olarak konulmuştur. Tekerlekleri olan yataklar acil durumlarda daha kolay nakledilir. Mekanizması sayesinde pozisyon ayarlaması çok kolay yapılır. Hastanın ve refakatçisinin rahatı için hasta yatağı kiralanmalıdır.

Kiralık Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları, hastaların ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Model çeşitliliği fazla olduğundan hasta yatağı kiralama ne kadar? Sorusuna net cevap vermek zorlaşır. Kiralama seçenekleri arasında manuel ve motorlu modeller vardır. Manuel modeller çok fazla tercih edilmezler. Elektrikle çalışmayan manuel modellerin özelliklerinin aktifleştirilmesi el gücüne bağlıdır. Hastanın veya bakıcının yatağın kenarındaki mandalı el gücüyle hareket ettirmesi gerekir. Yatalak veya hareketi sınırlı hastalar başlarını yükseltmek için dahi refakatçiye ihtiyaç duyar.

Motorlu modellerde daha fazla kiralanır. Kumanda ile yatağın özellikleri kullanılabilir. Parmaklarını kullanabilen yatalak hastalar dahi yatağı kumandanın tuşlarıyla hareket ettirebilir. Hasta yatağı kiralama ne kadar? Motorlular manuellere oranla daha yüksek fiyata kiralanır.

Oy verin