Hasta Yatağı Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta yatakları yatarak tedavi olması gereken hastaların bu süreçleri daha konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak adına üretilen medikal malzemelerdir. Hasta yatakları, hastanın yaşadığı sağlık sorunlarının hafifletilmesine katkı sağlamak amacıyla birçok farklı fonksiyona sahip şekilde imal edilmiştir. Hastanın konforlu bir tedavi süreci geçirmesini olanaklı kılmak adına hasta yakınları hasta yatağı kiralanırken nelere dikkat edilmeli konusunda kısa bir araştırma yapmalı, hastaya en uygun marka ve model yatağı tercih etmelidir.

Hasta yatakları genellikle kısa süreli olarak yatarak tedavi gerektiren hastalar için oldukça önemli bir gereksinimdir. Hasta yatağı kiralama yöntemi satın almaya göre daha uygun şartlarda yapılabildiğinden, kısa vadeyle uygun fiyat avantajı daha cazip bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

 Hasta Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uzun süre yatarak tedavi görmesi gereken hastaların bu süre içerisinde düşme veya çarpma gibi nedenlerle fiziksel yaralanma veya sürekli hareketsiz kalmaları sebebiyle vücutlarının çeşitli bölgelerinde cilt sorunları yaşayabilmektedir.  Bu tür rahatsızlıkların yaşanmaması adına hasta yatağı seçilirken ihtiyaç duyulan fonksiyonların önceden belirlenmesi gereklidir.  Hasta yatağı kiralamayı düşünen hasta yakınları,

  • Hastanın tedavisinin yaklaşık olarak ne kadar sürebileceği,
  • Hastanın ne tür fonksiyonları yerine getirmekte zorlandığı
  • Yatağın konfor özelliklerinin ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı
  • Yatağın uyku ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olup olmadığı
  • Acil tıbbi müdahale gerektirebilecek durumlarda yatağın müdahaleyi kolaylaştırmak adına ek fonksiyonlarla desteklenip desteklenmediği
  • Hastanın hareket kabiliyetini destekleyip desteklemediği gibi unsurları göz önünde bulundurması gerekir.

Tüm bu detayların yanı sıra kiralanacak yatağın süre-fiyat açısından da avantajlı olup olmadığı incelenmelidir. Yatak seçiminde hastanın boyu, kilosu ve yaşadığı sağlık sorunun türü de oldukça önemlidir. Ayrıca kullanım sırasında oluşabilecek muhtelif sorunlara kiralama firmasının teknik destek verip vermediği de önceden araştırılmalıdır.

Kiralık Hasta Yatağının Sağladığı Avantajlar

Hasta yataklarının sağladığı en önemli avantajlardan biri farklı fonksiyonlara sahip olması sebebiyle tedavi sürecinde destekleyici bir role sahip oluşudur. Kiralık hasta yatağı modelleri hastalık türü, tedavi süreci, hasta beklentileri ve konfor özellikleri kapsamında tasarlanarak kullanıma sunulmaktadır.  Hastanın çok uzun sürelerle yatalak kalması söz konusu değilse, hasta yatağı kiralamak en uygun çözümdür. Birkaç ay süreyle yatarak tedavi görecek bir hasta için oldukça yüksek fiyatlar ödeyerek satın almak yerine, ihtiyacın giderileceği süreler kapsamında kiralama yapmak ekonomik olarak daha avantajlıdır.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta yatakları tedavi süreçlerinin daha huzurlu ve konforlu bir şekilde tamamlanması adına birçok farklı fonksiyonla donatılarak imal edilmektedir. Hasta yatağı kiralama fiyatları da ihtiyaç duyulan fonksiyonlara ve ek taleplere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Hastanın ihtiyaç duyduğu fiziksel fonksiyonları desteklemek amacıyla 2, 3 ve 4 motorlu hasta yatakları kiralamak mümkündür.  Taşınması ve kullanımı oldukça kolay olan ve herhangi bir ek fonksiyon barındırmayan yataklar ise en ucuz hasta yatağı modeli olarak kullanıma sunulmaktadır.

Kiralama yoluyla edinilerek belli bir süreyle kullanılacak olan hasta yatakları ancak ihtiyaca en uygun seçim yapılarak kiralandığında beklentileri karşılayacaktır. Bu sebeple hasta yakınlarının kiralama öncesinde tedaviyi yürüten doktorundan öneriler alması tavsiye edilmektedir. Sonrasında ise kısa bir araştırma yaparak hasta yatağı kiralayan firmalar ile irtibata geçerek hastanın tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan modeller ile ilgili bilgi alınmalıdır. Ayrıca kiralama yapan firmanın tedavi sürecinde ne tür teknik destekler vereceği konusunda önceden net bilgilere sahip olunmalıdır. Aksi takdirde olası arızalar sebebiyle yüklü miktarlarda tamir parası ödeme sorunuyla karşılaşılması muhtemel sonuç olacaktır.

https://www.marmaramedikal.com/

5/5 - (1 oy kullanıldı.)