Hasta Yatağı Motoru Hakkında

hasta yatagi motoru 23 8 2020 1

Hasta Yatağı Motoru Hakkında

Hasta yatakları hastaların konforlu bir şekilde tedavi edilebilmelerini mümkün kılar. Bundan dolayı hastanın kaliteli bir hasta yatağında tedavi görüyor olması; tedavi sürecine de olumlu katkı sunar. Özellikle yeni trend hastane yataklarının çok sayıda önemli kazanımları sunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte yeni model hastane yataklarının çok daha nitelikli bir şekilde hizmet sunuyor olmasında hasta yatağı motoru ürünlerinin de etkili olduğunu söyleyebiliriz. Zira hasta yatağının hareket kabiliyetinin nitelikli bir şekilde olmasını sağlaya hasta yatağı motorları, konforlu bir yatağı oluşmasını da mümkün kılar.

Hata yatağı motoru söz konusu olduğunda karşımıza ileri teknoloji ürünleri çıkıyor. Bu ürünler yüksek bir performans değerine sahip ve gelişmiş bir teknolojiyi içeriğinde barındırıyor. Bu sayede hastane yatağı motorlarının tam anlamıyla işlevsel bir şekilde hizmet vermesi de mümkün oluyor. Hastane yatağı motoru ürünlerinin farklı özellikleri kapsayacak şekilde üretiliyor olması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Dünya çapında medikal sektörünün büyüklüğü düşünüldüğünde hasta yatağı motorlarının önemi bir kez daha karşımıza çıkmaktadır. Peki hasta yatağı motoru çeşitleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Hasta Yatağı Motoru Çeşitleri

Günümüz koşullarında teknolojinin gelişmesine paralel olarak hasta yatağı motoru da farklı özelliklere sahip olabilecek bir şekilde çeşitlenmiştir. Bu durum elbette ki eski dönemlere nazaran çok daha kullanışı olan hasta yataklarının karşımıza çıkıyor olmasını da mümkün kılmaktadır. Böylece hastaların tedavi süreçleri de çok daha başarılı bir şekilde tamamlanabilmektedir. İşte hasta yatağı motorları arasından ön plana çıkan hastane yatağı motoru çeşitleri:

  • Dual Hasta Yatağı Motoru
  • Piston Motor Hastane Yatağı

Esasında hastane yatağı motorları söz konusu olduğunda motor sayısına bağlı olarak da farklı modellerden söz edebiliriz. Bu kapsamda 2 motorlu hasta yatağı modelleri bulunduğu gibi 3 ve 4 motorlu hasta yatağı modelleri de bulunmaktadır. Bu kapsamda hasta yatağı motorlarının farklı işlevleri de sunabilen ürünler olabildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Şimdi bu iki hasta yatağı motorlarını detaylıca inceleyelim. İşte ayrıntılar!

Dual Hasta Yatağı Motoru

Günümüz itibariyle dual hasta yatağı motoru sıklıkla karşımıza çıkan bir hasta yatağı motoru türü olarak tanımlanmaktadır. Tek parça halinde bulunan Dual Hasta Yatağı Motoru ürünü pratik bir kullanım özelliğine de sahip olmaktadır. Üstelik yüksek kalite sınıfına ait olan Dual Hasta Yatağı Motorlarının, yeni nesil teknolojilerle desteklendiği de bilinmektedir. Markasına ve kalite sınıflamasına göre farklı özellikleri içeriğinde barındıran Dual Hasta Yatağı Motorları, nitelikli bir şekilde hizmet sunma kabiliyetine sahiptir.

Dual Hasta Yatağı Motorlarının daha çok iki motorlu hastane yataklarında tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Özellikle ayak ve baş bölümleri kalkabilen bu yataklar, hasta konforu açısından önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Genel olarak bir piston daha ilave edildiğinde bu tür yatakların 3 motorlu hastane yatağı olarak kullanılmasında Dual Hasta Yatağı Motoru mükemmel bir şekilde hizmet sunar. 3 motorlu hasta yataklarının hem yüksekliği hem baş bölümü hem de ayak bölümü otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Bundan dolayı 3 motorlu hastane yataklarının sıklıkla tercih edildiklerini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Dual Hasta Yatağı Motorları pek çok farklı model hastane yataklarına etkili bir şekilde uyarlanabilen ürünlerdir. Bundan dolayı bu tip motorlara olan ilgi de günden güne artış göstermektedir. Yine Dual Actuel motorların da son zamanlarda sıklıkla tercih edildiklerini ifade etmek mümkün olmaktadır. Şayet bir hasta yatağı satın alacaksanız mutlaka hasta yatağının motoruna da dikkat etmek durumundasınız. Esasında hasta yatağı alırken şayet hastanın kilosunu da göz önünde bulunduracak olursanız tam da hasta yatağına uygun bir motor da tercih edebilirsiniz.

Piston Motor Hastane Yatağı

Özellikle hasta yatağının hareket kabiliyetini arttırmak noktasında başarılı olan Piston Motor Hastane Yatağı, yeni nesil hastane yatağı olarak tanımlanmaktadır. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olan Piston Motor Hastane Yatağı, tam anlamıyla profesyonel çözümleri sizlerle buluşturmaktadır. Üstelik Dual motorlara göre çok daha fazla ağırlığı kaldırabilme kabiliyetine sahip olan Piston Motor Hastane Yatağı, tam olarak etkili bir hizmeti sizlerle buluşturuyor. Piston motorlar ileri teknoloji ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Piston motorlar, hastane yataklarına pratik çözümler sunabilme kabiliyetine sahip olan hasta yatağı motoru ürünleridir. Üstelik bu tür hasta yatağı motorları, hasta yatağının çok daha fonksiyonel olması konusunda hassas bir çalışma sistemine de sahip olmaktadır. Burada piston motorun kaldırma gücünün en az 6 bin Newtondan fazla olmasına dikkat etmek şarttır. Kademeli olarak ayarlanabilen bu tür motorlar, hasta yatakları açısından son derece ideal olan bir motor türüdür. Son zamanlarda nitelikleri her geçen gün geliştirilen hasta yatağı piston motor ürünlerinin, hastanın konforunu sağlarken de başarılı olduklarını ifade edebiliriz.

Hasta Yatağı Motoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elbette ki tıpkı hastane yatağı tercihlerinde dikkat ettiğimiz gibi hasta yatağı motoru tercihlerinde de dikkat etmemiz şarttır. Hasta yatağı motoru tercihlerinde mutlaka hastanın kilosunun göz önünde bulundurulması şarttır. Zira hastanın kilosuna göre uygun olan hasta yatağı motorunu tercih edecek olursanız, böylece hastanızın konforunu sağlamak konusunda da bir sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte hasta yatağı motoru tercihlerinde mutlaka kaliteli bir markayı tercih etmeye de özen göstermelisiniz.

kaynak: https://www.marmaramedikal.com/

Oy verin