Hasta Yatağı Nedir Ne İşe Yarar?

Hasta Yatağı Nedir Ne İşe Yarar?

Evinin konforunda yaşlılarına ve hastalarına bakmak isteyen pek çok kişi hasta yatağı nedir ne işe yarar? Sorusunun cevabını merek etmektedir. Hasta karyolası, büyük ameliyatlar sonrasın bir müddet yatarak bakılması gereken, felçli kalan veya özel rahatsızlıklarından dolayı yatarak tedavi edilmesi söz konusu olan hastalar için tasarlanmış olan çok fonksiyonlu yataklardır.

Uzun süren tedaviler sonrasın artık hastane ortamında tedavisinin yerine evde bakımı çok daha uygun olacak hastalar için hasta yatağı nedir ne işe yarar? İçin aranan cevaplar çok önemlidir. Çünkü hastaların en iyi şekilde bakılması ve tedavi süreçlerinin desteklenmesi için bu yataklara fazlası ile ihtiyaç duyulmaktadır.

Evde bakımı yapılacak olan hastaların sosyal hayattan kopmadan ve bir oda içerisinde yaşamasına gerek kalmadan dinlenmesini sağlayan bu yataklar ile morla olarak da olumlu etkiler ile farklılıkların oluştuğunu göreceksiniz. Özellikle büyük operasyonlar geçiren hastaların asla hareket etmemesi gereken dönemlerde hasta yatağı nedir ne işe yarar? Sorusunun cevapları işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Hasta yatakları ile hastanızın tüm özel ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz. Yatakların tasarımlarında son teknoloji kullanılarak yatarak tedavi süreci için gerekli duyulan tüm konfor sağlanmaya çalışılmaktadır. Farklı özellikleri, boyutları ve donanımları bu yataklar hastalarınızın rahatlığı gözetilerek üretilmektedir.

Hasta Yatağı Konforu

Hasta bakım süreci için artık tedavi evde devam edilme aşamasına gelmiş ise veya doktorunuz artık ev konforunda bakımın uygun olacağını düşünüyor ise hasta yatağı nedir ne işe yarar? Araştırmaya başlamalısınız. Unutmayın ki hastanelerde kullanılan yataklar tamamen yatarak bakım için özel üretim olan ürünlerdir. Hastanıza aynı konforu evinizde de aynı şekilde vermeniz gerekmektedir.

Hastaların kanepede veya normal bir yatak üzerinde tedavi sürecinin devam etmesi söz konusu değildir. Açık yaraları olan veya hiç hareket yetisi olmayan hastalar için bu şekilde bakım sadece sorunları beraberinde getirecektir. İşte bu nedenle hasta yatağı nedir ne işe yarar? Sunduğu kolaylıklar nelerdir öğrenerek hastanız taburcu olmadan gerekli olan tüm hazırlıkları yaparak beklemeniz çok dada uygun olacaktır.

Evde bakımı yapılacak olan hastaların normal bir insan gibi fiziki ihtiyaçları aynen devam edecektir. Eğer hasta yatağı nedir ne işe yarar? Konusuna yeteri kadar hâkim iseniz bu yatakların bakım aşamalarını kolaylaştırdığı sonucuna ulaşmışsınızdır. Hatanızın banyosu, tuvaleti, yemek yemesi, oturması ve uyuması için gerekli olan her şeyi bu yataklar ile gerçekleştirebilmektesiniz.

Uzun süre hareket etmeyecek hastaların ciltlerinin sürekli yatağa temas halinde olması da kısa süre sonra yaralara ve farklı Enfeksiyonel rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Hasta yataklarının nefes alan dokuya sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle mutlaka profesyonel hasta yataklarını kullanmalı ve hastanın sağlığını tehlikeye kesinlikle atmamalısınız.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağını satın alamadan önce mutlaka hasta yatağı nedir ne işe yarar? Küçük bir araştırma yapmalısınız. Medikal firmalarının ve özellikle hasta yatağı satışı yapan yerlerin internet sitelerini ziyaret ederek yatakların özelliklerini ve sizin için uygun olan seçeneklerin ön araştırmasını yapabilirsiniz.

Hasta yataklarının hepsi son teknoloji ile donatılmıştır. Özel kumandaları ile rahatlıkla konumlandırılmaktadır. Serum askılığı, korkuluklar ile de hastanız için gereken diğer özellikler yatağa eklenmektedir. Uzun süre yatması zorunlu olan bu hastaların banyosunu yaptıra bilmeniz ve tuvalet ihtiyacı söz konusu olduğunda gerekli desteği sağlayabilmeniz için özel tasarım yataklar bulunmaktadır.

Yataklarda kullanılan tüm parçalar hastanızın sağlığını asla olumsuz etkilememektedir. Yatak yüzeyinde bulunan kumaşların hepsi özellikli ürünler içerisinden seçilmektedir. Cildin sürekli olarak nefes alamsını sağlayan bu kumaşlar ile terleme veya yaraların oluşması söz konusu olmamaktadır. Sürekli olarak yatarak tedavi sürecinde yatağa temas eden yerlerde görülen yaralar ve enfeksiyonların oluşmaması için en doğru parça ve kumaşlar tasarımlarda yer almaktadır.

Hastanızın sürekli olarak aynı oda içerisinde kalmasının moral ve motivasyonu düşürücü etkisi düşünülerek yatakların hepsinde tekerlekler kullanılmıştır. Bu sayede farklı zamanlarda hava alması veya sosyalleşmesi için aile içerisinde yer almasına da olanak sağlanmış olmaktadır. Hasta yatağı nedir ne işe yarar? Sorusunun yanı sıra unutmayın ki tedavi süreçleri uzun hastaların bakımını yaparken sabır gerektiği kadar hastaların da kendilerini bir yük olarak görmemesi gerekmemektedir.

Hasta Yatağı Nedir Ne İşe Yarar?
Hasta Yatağı Nedir Ne İşe Yarar?

Hasta Yataklarının Kullanımı Kurulumu

Hasta yatakları kurulum ve montaj aşamasında genellikle satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz firmalar devreye girmektedir. Firma size hasta yatağı nedir ne işe yarar? Doğru kullanımı nasıldır gerekli olan tüm tanıtımı yapmaktadır. Bu sayede sizde hastanızın ihtiyacına yönelik olan gerekli her şeyi tanıtım ve kurulum sırasında öğrenmektesiniz.

Yataklar genellikle birkaç büyük parça halinde adreslere teslim edilmektedir. Firma yetkilileri bu parçaları kısa sürede bir araya getirterek yatağı çalışır ve sorunsuz bir halde size teslim edecektir. Bu aşama sizin yapmanız gereken en önemli şey yatağın pozisyonları, hareket sistemi, motor sistemi gibi detaylar anlatılırken gerekirse küçük notlar almak olacaktır.

Bir ürünün doğru kullanılması ile olası arıza durumlarının gerçekleşme olasılığı en aza inmektedir. Bu nedenle doğru kullanımla hem yatakların ömrünü uzatacaksınız hem de hastalarınızın sürekli konforunu korumaya almış olacaksınız.

Hasta Yataklarında Seçenek Var mı?

Hasta yatakları kullanacak olan kişiler uzun zaman hastane sürecinden geçmiş oldukları için bazen bu yatakların bire birinde kalan yaşamlarını devam ettirmek onları üzebilmektedir. Özellikle çocuk hastalarda kullanılması için özel ahşap tasarım yataklar da bulunmaktadır. Evin verdiği huzuru tam manası ile yaşatmak isteyenler için ahşap ürünler çok daha uygun olabilmektedir.

Hastalar için özel olarak yatak tasarımları da yapılabilinmektedir. Yataklar özel boyutlara göre tasarlanmaktadır. Uzun boylu veya kilolu hastalar için farklı büyüklüklerde ürünleri firmalara sipariş üzerine yaptırmanız mümkün olmaktadır. Bu yataklarda da gerekli olan tüm özel donanımlar bulunmaktadır. Sadece boyutlandırmaları özel olarak yapılmaktadır. Firmaların diğer ürünleri gibi garanti kapsamında olan bu ürünler ile sorun yaşadığınızda yine her türlü teknik destekten faydalanabilmektesiniz.

Hastaların evlerinde olmanın verdiği tüm keyfi sonuna kadar yaşamaları ve tedavi süreçlerini en sakin şekilde geçirmeleri için bu yatakların sunacağı konfora ihtiyaçları bulunmaktadır. Uzun süreli veya geçici olarak da olsa onlara bu konforu sağlayarak hem bakım işlemlerinizi kolaylaştıracaksınız hem de bu sürece desteğinizi çok daha iyi göstermiş olacaksınız.

Teknik Servis Desteği

Hasta yatakları elektronik aksam ile çalışan özel ürünlerdendir. Bu nedenle olası arıza durumlarının söz konusu olması ile hemen yaşanan sorunun çözülmesi için en yakın teknik ekip ile iletişim kurmalısınız. Teknik ekip yatağı kullanan hastaların bir mağduriyet yaşamaması adına olabilecek en kısa zaman içerisinde adresinize ulaşarak gereli tamir işlemleriniz yapacaktır.

Gerekli olan yenileme, bakım veya onarımların teknik servisçe yapılması ile yatak tekrar kullanılabilir hale gelmektedir. Eğer yaşanan sorun giderilemiyor ise teknik ekip size geçici bir yatak temin ederek arızalı yatak için gerekli olan çalışmaları başlatacaktır.

Hasta Yatakları Kiralama Yapılır mı?

Hastaları kısa süre bu yataklar ihtiyaç duyacakların firmaların bazılarında kiralama seçeneği bulunmaktadır. İstediğiniz sürelerde yatağın kiralamasını yapabilirsiniz. Yaşanan süreç özel olduğu için gerekli olan tüm kolaylıklar hasta bakımı yapacak olan kişilere sağlanmaktadır. İstediğiniz yatağı kiralamanız sonrasında yatak adresinize teslim edilerek kurulumu yapılmaktadır.

Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yataklarının fiyatları tercih edilecek ürün, yaşadığınız şehir ve satın alma, kiralama gibi nedenlerle farklılıklar göstermektedir. Tercih edeceğiniz ürünün özellikleri ne kadar artarsa fiyatlarda da yaşan değişin aynı şekilde artış yönünde olmaktadır. Uzun süreli tedavileriniz için hasta yataklarını kullanarak hastanız ve kendiniz için tüm kolaylıkları bir arada bulmuş olacaksınız.

Tek başınıza yapamayacağınız pek çok bakım işlemini yataklar sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Özellikle banyo yaptırmak ve tuvalet işlemleri için özel tasarlanmış olan yataklar bulunmaktadır. Elektronik olarak bir motor ile çalışan bu yataklar ile hastalar farklı pozisyonlarda oturma ve yatma şansını elde etmektedir. Hareketsiz yaşam hastalarınız için farklı sağlık sorunlarını tetikleyebileceği için yatakların değişik pozisyon alması son derece önemlidir.

Detaylı bir şekilde hasta yatağı nedir ne işe yarar? Sorusunun cevaplarını artık öğrendiğinize göre her zaman yapacağınız bakım işlemleri için ve tedavi sürecinin çok daha kolay ilerlemesi için mutlaka bu yatakları tercih etmelisiniz. Farklı firma seçeneklerini, farklı ürün seçeneklerini değerlendirerek bütçenize en uygun seçimleri kolayca yapabilirsiniz. Bu tarz donanımların hastalarınız için çok önemli olduğunu asla unutmayınız. Bu sürecin ne kadar devam edeceği belli değildir. Elbette geçici rahatsızlığı olan hastalar kısa süre sonra yaşamlarına dönecektir. Ancak yaşlı, felçli ve yaşadığı hastalık arttıkça bu yataklara ihtiyacınız olacak bir hastalık söz konusu ise mutlaka en uygun seçenekleri değerlendirerek alım veya kiralama işlemlerini yapınız.

https://www.marmaramedikal.com/