Hasta Yatağı Tamiri, Teknik Servisi

Hasta Yatağı Tamiri, Teknik Servisi

dual actuator

Hasta karyolasında kullanılan dual actuator motor

 

Dual aktüatör motor, bir mekanik sistemde hareket sağlamak için kullanılan iki ayrı motorun kullanılmasıyla kontrol edilen bir sistemdir. Bu motorlar, farklı hareket yönleri veya özellikleri için tasarlanabilir ve birbirlerinin yerini alabilirler. Dual aktüatör motorlar, çiftli veya yedekli bir sistem tasarımı kullanılarak daha yüksek güvenilirlik, hassasiyet ve doğruluk sağlamak için kullanılır. Örneğin, bir robotik kolun hareket ettirilmesi için dual aktüatör motorlar kullanılabilir. Bu motorlar, kolun farklı eksenlerdeki hareketlerini kontrol etmek için tasarlanabilir ve birbirlerinin yerini alabilirler. Bu sayede, sistem daha güvenilir, esnek ve daha doğru hareket sağlar.

 

Hasta yatağı tamiri, hastanın konforu ve güvenliği için önemlidir. Hasta yatakları, sürekli kullanımdan dolayı yıpranabilir veya arızalı hale gelebilirler. Bu nedenle, tamirat işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Hasta yatağı tamiri, genellikle uzman bir teknisyen tarafından yapılır. Tamirat işlemi, yatağın spesifik problemlerine göre değişebilir. Örneğin, yatak yüksekliği ayar mekanizmasında bir arıza varsa, tamirat işlemi, ayar mekanizmasının onarılmasını veya değiştirilmesini içerebilir.

Tamir işlemi, yatağın elektrikli veya elektronik bileşenleriyle ilgili bir sorun varsa, elektronik ekipmanların tamirini veya değiştirilmesini içerebilir. Bu tür arızaların tamiratı için, bir elektronik teknisyen tarafından destek alınabilir.

Hasta yatağı tamiri için özellikle belirli bir şirketten veya üreticiden bir teknisyen yardımı almak daha güvenli olabilir, ancak üretici tarafından yapılmayan tamirler için diğer uygun tamir hizmetlerinden de yararlanılabilir.

 

Hastalanmak ve bir yatağa bağlı kalmak hiçbir insanın istemeyeceği bir durumdur. Hem hastanelerin hem de insanların yarattığı kötü ortamda kalmak aynı zamanda çektiğiniz acıya katlanmak oldukça zordur. Bu nedenle en azından kaldığınız hastanedeki yatağın temiz ve kaliteli olmasını dilersiniz. Hasta yatakları birçok firma tarafından standart bir şekilde üretilse de her firmanın belirli kalite standartları vardır.

Bazı yataklar uzun süreler boyunca kullanılabilecekken bazı yataklar iki ay içerisinde bozulabilir. Bozulan yatakların tamiri ise eğer işi bilmeyen ustalar tarafından yapılıyorsa oldukça zorlu bir yol sizi bekliyor. Hasta yatağı tamiri, belirli alanlardaki aparatların kırılması ya da motorun bozulması gibi durumlarda gerekebilir.

Hasta yatağı motorunda bir arıza çıktığından yatağı istediğiniz açıya getirmek, oynar başlıklı aparatlar bozulduğunda ise kollarınızı rahat bir şekilde yerleştiremeyebilirsiniz. Bakılınca gayet basit sorunlar gibi gelse de hasta için bu durumlar oldukça özel ve dikkat edilmesi gereken durumlardır. Kol açısının yanlış olması durumunda serum iletimi damarlar tarafından engellenebilir. Ayrıca hastanın rahatça soluk nefes alıp vermesi için 45 derecelik açıda ayarlanabilir bir yatak olması gerekmektedir.

Hasta Yatağı Teknik Servisi

Her teknolojik aletin belirli bir ömrü bulunmaktadır. Ömrü dolan aletlerin yenilenmesi ya da işi bilen kişiler tarafından tamir edilmesi gerekir. Bu nedenle dışarıdaki herhangi birinden yardım almak yerine işi iyi bilen teknik servis elemanlarından yardım almak gerekmektedir. Hasta yatağı teknik servisi hizmeti veren çoğu firma işinde iyi ve güvenilir bir imaj çizmektedir.

Ancak bizim firmamız sadece biri imajdan ibaret değildir. Uzun yılların verdiği tecrübe ve deneyimli çalışanları ile yataklarınızı kısa süre içerisinde onarır ve kullanımınıza hazır hale getirirler. Gerek yatak motoru gerek aparat sorunları için müdahale edebilirler. Dilediğiniz her soruna çözüm bularak sizleri mağdur etmezler.

Teknik servis ekibimizde her parçanın özenli bir ustası bulunmaktadır. Ustalarımız genel hasta yatağı bilgisine sahip olmakla birlikte hepsinin tamirinde usta olduğu birimlerde vardır. Eğer yatağınızın tamiri uzun sürecekse kısa süreli kullanım için yatak kiralama işlemlerini de tercih edebilirsiniz. Çünkü yatağınızın durumuna göre tamir işleri uzayabilir ya da yatağın başka bir alanda tamiri gerekebilir. Teknik servis elemanlarımız olabildiğince hızlı bir şekilde yataklarınızı tamir edip sizlere teslim etmek için çalışır.

Hasta Yatağı Tamir Firması

Hasta yatağı tamirinde en önemli konu belki de zamandır. Her hastanın hayatı önemli ve değerlidir. Bu nedenle yapılacak en hızlı müdahaleden sonra hastanın dinlenmesi için bir alan yaratmak tüm hastanelerin görevidir. Hastane içerisinde ne kadar hasta yatağı bulursa o kadar hastaya hizmet verebilmektedir. Eğer özel bir hastane işletiyorsanız konfor sizler için çok daha önemli olmalıdır.

Özel hastanelerde insanların beklentileri çok daha yüksek olacağından motorlu hasta yatakları tercih edilmektedir. Bu hasta yataklarının tamiri diğer yataklardan daha pahalı ve zahmetli olabilmektedir. Bu nedenle hastanenizin konforunu ve kalitesini artırmak için sürekli olarak kontrol ve bakım yaptırmalısınız.

Değerli müşterilerin memnuniyetini her zaman birinci sıraya bir hasta yatağı tamir firması olarak dilediğiniz tamir hizmetini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Müşteri ilişkilerinde her zaman müşterinin memnuniyetini önemseyen bir firma olarak işinizin en çabuk sürede halledilmesini amaçlamaktayız. Çünkü firma olarak biliyoruz ki bir hasta yatağının önemi bazı durumlarda oldukça artabiliyor.

Özellikle yoğun bakım gerektiren hastalar için çok daha kaliteli yataklar kullanılmalıdır. Yoğun bakım hastalarının tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve bir an önce hayata geri tutunması çok önemlidir. Bu nedenle birçok teknik aletin bağlı olduğu yatağın tamiri ve işleyişi oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Hastaların durumlarını sürekli kontrol altında tutmak için bu yatakların sürekli bakımı ve kontrolü yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Teknik Servis Fiyatları

Hastanelerde farklı bölümler de yatılı hasta olarak tedavi gördüyseniz her klinik ve bölümde farklı kalitede yatak olduğunun fark etmişsinizdir. Rahatlık bazı hastalar için önemli iken diğer hastalar için ikinci plana atılabilmektedir Hasta yataklarının bu konforunun da tabi ki belli bir bedeli olacaktır.

Daha gelişmiş ve motorlu yataklar daha pahalıyken manuel yataklar daha ucuzdur. Buna paralel olarak bu yatakların tamir fiyatları da uygun ya da pahalı olabilir. Ayrıca yataklarda oluşan sorunların büyüklüğüne göre de bu fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Ancak dilediğiniz alandaki tamir hizmetini firmamızdan gayet cüzi miktarlarla satın alabilirsiniz.

Tecrübeli çalışanlarımız ellerinden gelen çabayı gösterip kısa süre içerisinde sizlere yatağınızı ilk günkü haliyle teslim edecektir. Motor kısmında meydana gelen arızaların tamiri bir miktar uzun sürebilir. Ancak bu durum sizi endişelendirmesin. Ustalarımız gayet özenli bir şekilde yataklarınızı kısa sürede tamir edecektir.

Hasta yataklarının modelleri ve üretim seneleri farklılık göstermektedir. Yeni modern modellerin tamiri ile eski modellerin tamir zahmeti de aynı oluyor. Bu nedenle kesin bir fiyat vermek oldukça yanlış olacaktır. Hasta yatağı teknik servis fiyatları başlığı altında gördüğünüz genel fiyatlara da tabi etmemeniz önerilir. Çünkü kullanımda olan yatağınızın arızası ve modeli değişiklik gösterebilir.

En kesin bilgiyi almak için bir teknik servis firmasını arayarak bilgi almak çok daha doğrudur. Diğer firmalar ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlı bir hizmet sunan firmamız daima sizlerin memnuniyetini ilk sıraya koyar. Dilediğiniz yataklarınızı en kısa sürede tamir edip bir sorun yaşamayacağınızdan kesin emin oluruz

 

Önemli Duyuru: Hasta yatağı teknik servis hizmetimiz İstanbul içi geçerlidir. Hasta karyolası motor sistemleri ömürlüdür, tamir yerine yeni parça değişimi yapıyoruz. Her hasta karyolası modelinin parçası veya tamiri olmayabilir.

İstanbul için hasta karyolanızda kullandığınız motor sistemi dual actuator ise whatsapp dan bir görsel atabilirsiniz

 

kaynak: https://www.marmaramedikal.com/

4.4/5 - (5 oy kullanıldı.)