Havalı Yatak Çeşitleri ve Fiyatları

Havalı yatak modelleri hasta yatağı olarak da anılan ve yalnızca hastanelerde değil ev ortamlarında tedavi için kullanılmakta olan medikal ürünler olarak ele alınabilir. Tedavisine yatarak devam etmesi gereken ya da felç gibi problemler sebebiyle sürekli olarak yatması gereken hastalar için kullanılmakta olan havalı yataklar, hastaların istek ve ihtiyaçlarına uyum sağlayacak donanımlar ile üretilmekte ve böylelikle tedavi sürecini çok daha konforlu hale getirmektedir.

 

Bu noktada hasta yatak modellerinin sahip olduğu özelliklerin hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlaması ve kullanım ile avantaj sunması gerektiğini dile getirmek yanlış olmayacaktır. Günümüzde hasta yatağı olarak en sık tercih edilmekte olan modellerin arasında bulunan havalı yatakların kendilerine ait özellikleri ve buna bağlı olarak değiştirmekte olan modelleri bulunmaktadır. Kullanımı ile pek çok farklı avantaj sunuyor olan bu modeller değişen donanım ve özelliklere göre fiyatlarında değişkenlik gösteren yataklar olarak ele alınabilir.

 

 Havalı yatak fiyatları ürünlerin özellikleri ve donanımlarına göre değişkenlik göstermekte, kullanımları ile pek çok farklı fayda sağlayan bu ürünler talep edildiği takdirde kiralanarak da kullanılabilmektedir. Ancak felç gibi hastanın sürekli yatmasını gerektirecek problemler yaşayan kişilerin kiralama durumundan ziyade satın alma hizmetinden faydalanmasının çok daha mantıklı olacağını dile getirmek gerekir.

 

Boru Tipi Havalı Yatak Çeşitleri

Havalı yatak modelleri arasında bulunan boru tipi havalı yatak modelleri boncuk veya baklava tipi bir görünüme sahiptir. Hastanın vücudunun nefes almasını sağlayan ve böylelikle havasızlık sebebiyle meydana gelebilecek yara ya da enfeksiyon gibi problemlerin önüne geçilmesini mümkün hale getiren bu yasaklar yara oluşumunu neredeyse tamamen engeller. Kullanımı ile sunulan en büyük avantajlardan biri hastanın vücudunun ve organlarının zarar görmesini engelliyor olmasıdır.

 

Silindir bir biçime sahip olan havalı yataklar insanın vücut şekline göre şekil alır ve böylelikle hareket kabiliyetini kısıtlamaz ya da düşme veya kasılma gibi bir problem yaşatmaz. Hem pratik hem de anti bakteriyel bir kullanım sunan boru tipi havalı yatak modelleri hem hasta hem de hasta yakınları için pek çok farklı avantaj sunuyor olması sebebiyle günümüzde en sık tercih edilen havalı yatak çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir.

 

Temizliği oldukça kolay olan ve kullanım esnasında hastanın kendini çok daha konforlu hissetmesini mümkün hale getiren bu model pratik bir kullanıma sahiptir.

 

Havalı Yatak Modelleri Hangi Hastalar İçin Kullanışlıdır?

 Havalı yatak fiyatları tedavisine evde devam etmesi gereken ya da felç gibi durumlar sebebiyle sürekli olarak yatarak tedavi olması gereken hastalar tarafından tercih edilmekte ve merak edilmektedir. Bu noktada havalı yatak modellerinin klasik hasta yatak modellerinden daha büyük faydalar sunuyor olmasının yanı sıra vücudun ve cildin nefes almasını mümkün hale getiriyor olması sebebiyle de tercih edildiğini dile getirmek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

 

Hastaların kullanım esnasında yemek ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan modeller kullanım esnasında pek çok farklı avantaj sunar. Bunun yanı sıra yalnızca hasta için değil hasta bakıcı için de büyük bir kolaylık sağlayan ve böylelikle tedavi sürecinin çok daha verimli hale gelmesini mümkün hale getiren havalı yatak modelleri kolay temizlenebilir ve yıkanabilir ürünler olarak bilinmektedir.

 

Havalı yatak modelleri hastaların tedavi süreçlerine, yaşanan hastalığa, yatağı kullanan hastanın hareket kabiliyetine ve yatağın hangi seviyede kullanıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Kullanım ile sunulan avantajlar göz önünde bulundurulduğunda hastaların verimli bir tedavi için kesinlikle ihtiyaç duyduklarını görmekte olduğumuz yatak modelleri hem hastanelerde hem de evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Havalı Yatak Ürünleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tıp dünyasında birçok farklı değişikliğin olduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır. Pek çok hastalığa böylelikle çözüm bulunmuş, tedaviler çok daha verimli ve konforlu hale gelmiştir.

 

Ancak teknolojinin gelişmesi yalnızca tıp dünyasını etkileyen bir faktör olmamıştır. Bunun yanı sıra medikal olarak üretilmekte olan ürünlerin de sayısının ve verimlerinin artmasını sağlayan teknolojiyle birlikte meydana gelen hasta yatakları günümüzde pek çok farklı model ve donanım ile sunulmakta böylelikle evlerde devam eden yatarak tedavi sürecini çok daha verimli hale getirmektedir. Bu teknolojiye bağlı olarak değişmekte olan yatak modelleri ve özellikleri ile hastalar kendilerine çok daha rahat hissetmenin yanı sıra hasta bakıcılar da işlerini daha verimli halde yapmaktadır.

 

Havalı Yatak Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Bazı hastalıklar hastaların yalnızca yatarak tedavi olmasını mümkün hale getiren ve böylelikle hayatın akışını tamamen seyreden problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir insan sürekli yattığı takdirde yatakla temas eden bölge belirli bir sürenin ardından yaralanmalara maruz kalacak ve bu durum hastanın yaşam konforunu yüksek seviyede düşürecektir.

 

Yatak yarası olarak da adlandırılmakta olan bu durum özellikle felç gibi ciddi problemler yaşayan hastalarda yaygın olarak görülen bir problem haline gelmiştir. Uzun süre yüzüstü veya yan yatma sonucu meydana gelen yatak yaralarının ortadan kalkmasını sağlayan havalı yatak modelleri hastanın pozisyonunun değiştirilmesini mümkün hale getirirken canının acımasını engelleyecek donanımlara sahiptir.

 

Bu noktada havalı yatak fiyatları için 5.000 ila 20.000 TL arasında değişkenlik gösterdiğini ve fiyatların ürünlerin donanımlarına göre değişmekte olduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır. Kan dolaşımını hızlandıran ve hastanın aynı noktaya uyguladığı basıncı dağıtmakta olan havalı hasta yatakları elektrikle çalıştıkları için hasta bakıcıların da konforlu bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Özellikle yatak yaralarını yüksek seviyede önleyen ve hastanın kilosu, yatma süresi ve mevcut yarasının durumuna göre tercih edilmekte olan havalı yatak modelleri kullanımıyla birlikte pek çok farklı avantaj sağlar. Kaliteli hammaddelerin üretilmekte olan havalı yataklar uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Oy verin