Marmara Hasta Karyolası ve Hasta Yatakları

Günümüzde pek çok alan ile ilgili gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelere teknolojik imkanlar da eklendiğinde bir hayli konforlu süreçlerin ortaya çıkmış olması gayet normaldir. Günlük hayatta kullanılan eşya ve gereksinimlerin artık daha konforlu ve fazla özellik seçenekleri ile tercih edilebiliyor olması, günümüz modern toplumunun sunmuş olduğu imkanlardan sadece birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık alanına bakıldığında özellikle hasta ve hasta yakınlarını yakından ilgilendirecek büyük atılımların yapıldığı gözler önüne çıkmaktadır. Bu imkanlardan birçoğu sağlık alanlarında kullanılır iken geriye kalan bir kısmı ise ev ortamlarında rahatlık ile tercih edilebilmektedir.

Sağlık alanlarında sunulan hizmetlerden biri hasta ve hasta yakınları için kullanılan hasta karyolası ve hasta yataklarıdır. Hasta karyolası ve hasta yatakları ile hasta ve hasta yakınlarının sağlık sorunları yaşadıkları zorlu süreçlerinin daha kolay ve konforlu geçmesi ile planlanmaktadır. Piyasada pek çok firma ve marka hasta karyolası ve hasta yatağı satışını sağlamaktadır. Bu firmaların bir kısmı kaliteli bir iş yürütür iken bir kısmı ise merdiven altı bir hizmet sunmaktadır. Yani kaliteli olmayan ve teknik arızaları fazla olan hasta karyolasını siz değerli kullanıcılara hiçbir sorun yok gibi satmaktadırlar. Bu gibi firmalara sırf ücret olarak uygun olduğu için itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Hasta karyolası ve hasta yatakları bağlamında konuyu incelediğimizde Marmara markası karşımıza çıkmaktadır. Marmara markalı hasta karyolası ve hasta yataklarının bu denli popüler bir kullanıma sahip olmasının elbette ki birtakım nedenleri vardır. Marmara hasta karyolası ve hasta yataklarının tercih edilme nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Hasta karyolası ve hasta yataklarını satın alabileceğiniz gibi kiralaya da bilme imkanınız vardır.
 • Birinci el ve ikinci el seçenekleri hasta karyolaları için siz değerli kullanıcılara sunulmaktadır.
 • Hasta karyolalarının çift, üç ve dört motor sistemli olması da ayrı bir tercih konusudur.
 • Hasta karyolalarının birçoğu yanında ayrıca CNC tipi ve sünger tipi yatak da vermektedir.
 • Hasta karyolalarının korkulukları rahat bir şekilde hareket ettirilip istenildiği zaman bu korkuluklar çıkarılabilmektedir.
 • Hasta karyolasının kumandası vasıtası ile her şekle sert ya da yumuşak bir şekilde geliyor olması da hasta ve hasta yakınları tarafından oldukça rağbet gören bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Hasta karyolasına ek olarak yanında verilen yataklardan da gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.
 • Siz değerli kullanıcılar için özellikle sunulan ve geliştirilen hasta yatakları ile daha konforlu bir uyku ve dinlenme keyfi yaşayabilirsiniz.
 • Hasta yataklarının her bir çeşidi siz değerli kullanıcılara birtakım ayrıcalıklar da sunmaktadır.
 • Hasta yataklarının hava alan mikro gözenekleri ile oldukça sıcak bir havada terlemenin oluşmasını engellemektedir.
 • A+B ve A+B+C tipteki hasta yataklarının hareket etmeyen hastalar için yatak yaralarının oluşmasını önleyici bir özellik sunuyor olması da ilgi çekicidir.
 • Hasta yataklarının kullanışlı yüzeyleri ve yumuşak yapısı ile kolaylık ile yıkanabilme, temizlenebilme imkanı da sunmaktadır.
 • Hasta karyolası uzaktan kumanda ile rahatlık ile hareket ettirilip bu kumandasında çocuk kildi de yer almaktadır.
 • Hasta karyolaları genel olarak 150 ve 300 kg kapasiteli her türden hasta için uygun olup istenilen şekli de alabilmektedir.

Yukarıda Marmara hasta karyolası ve hasta yataklarının neden fazlaca tercih edildiklerinin nedenleri yer almaktadır. İşini doğru, sağlam, kaliteli ve güvenilir bir şekilde yapan her firma ve her marka gibi Marmara da bu özverili çalışmasından ve müşteri memnuniyeti temelli politikasından dolayı siz değerli kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Günümüzde artan hastalık oranlarının ve hali hazırda bulunan pandemi sürecinin devam etmesi ile birlikte sağlık kurumlarının kapasitelerindeki doluluğa ulaşmaları, başka hasta kişiler için maalesef ki sağlık kurumlarında yer bulunamamasına neden olmaktadır. Bu neden ile hasta kişiler ve hasta yakınları başka çözüm yolları aramaya başlamıştır. Artık hasta kişilerin kendi evleri de bir sağlık alanı haline dönüştürülmüş olup gerekli olan teknik malzemelerin de evlerde yer alması gerekmiştir. Tam da bu noktada özellikle her yatağa uyum sağlayamayan ve hastalığından ötürü özel bir yatak ve karyola ihtiyacı hisseden hasta ve hasta yakınları, hasta karyolası ve hasta yatağına en kısa ve en güvenilir yoldan ulaşmaya çalışmaktadırlar. Marmara hasta karyolası ve hasta yatağını ihtiyacı olan tüm hasta ve kullanıcılarına güvenilir bir şekilde ulaştırmayı ve bu bağlamda da müşteri memnuniyetini temel almayı amaç edinmiştir.

Marmara hasta karyolası ve hasta yatağına duyulan ihtiyacınızı karşılamak için web sitemiz üzerinde yer alan hasta karyolası ve hasta yataklarına göz atabilir, istediğiniz özellikleri barındıran size özel hasta karyolanızı ve hasta yatağınızı sipariş edebilirsiniz. Hasta karyolanızı ve hasta yatağınızı ister satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz. Tüm bu işlemler için ise yapmanız gereken tek şey web sitemizi ziyaret edip bize ulaşım sağlamak olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Gerçekleşir?

Hasta yatakları, kısa veya uzun süreli yatmak zorunda olan hastalar için özel mekanizmayla üretilmektedir. Yataklara yerleştirilen fonksiyonlar, hastayı rahat ettirerek tedavisine yardımcı olduğu gibi bakan kişinin işini de kolaylaştırmaktadır. Hasta yataklarını edinimi için iki seçenek vardır. Bunlar; satın alma ve kiralamadır. Yatalak veya uzun süreli yatacak hastalar için yatakların satın alımı tercih edilir. Kısa sürecek tedavilerde kiralama daha ekonomik bir seçenektir. Hastası olanlar hasta yatağı kiralama nasıl gerçekleşir sorusunun cevabını ararlar.

Hasta yatakları medikal ürünler içindedir. Bundan dolayı medikal firmalar tarafından üretilmektedir. Üretim yapan firmaların çok büyük bir kısmı kiralama hizmeti de vermektedir. Kiralama işleminde en önemli aşama firmaya karar vermektir. Kaliteli, konforlu, sağlam yataklar üreten firmaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Yatak kalitesiz olduğunda hedeflenen rahat ve konforun yerine aksi sonuçlarla karşılaşılabilir.

Kiralama işleminin yapılacağı üretici firmanın belirlemesi yapıldıktan sonra sıra yatağın çeşidini belirlemeye gelir. Bu aşamada en çok dikkat edilmesi gereken husus hastanın durumudur. Hastanın sağlık ve hareket edebilme kabiliyetine göre yatak belirlemesi yapılır. Örneğin hiç yataktan kalkamayacak durumda olanlar için lazımlıklı yatak kiralanmalıdır. Doğru yatak tercihinde üretici firmanın yetkilileri müşterilerine yardımcı olmaktadır. Hastanın durumu ve aranılan fonksiyonlar belirtildiğinde temsilciler müşteriye yardımcı olmaktadır.

Doğru yatak tercihi hastanın tedavisinde çok önemli bir etkendir. Bundan dolayı hasta, hastaneden taburcu edilirken doktordan yatak çeşidi önerisi alınmalıdır. Birçok doktor zaten tavsiyelerde bulunmaktadır. Doktor tavsiyesi olsa dahi SGK hasta yatağı kiralama bedelini ödememektedir. İhtiyaç durumunda kiralama bedelini ödemek yerine SGK, yatak tedariki gerçekleştirmektedir. Kiralama bedeli satın almaya göre çok uygundur. Ancak uzun süreli yatışlarda kiralama yerine satın almak daha ekonomiktir. Fiyatın uygun olmasından daha çok hastanın ve refakatçisini konforu dikkate alınarak doğru yatak türü tercihi yapılmalıdır.

Hasta Karyolası Kiralama Set İçeriği

Hastalık, her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Hastalıkların tedavileri çeşitli şekillerde gerçekleştirilir. Bazıları ayakta sadece ilaç alımıyla tedavi edilirken bazılarında ameliyat ve yatış gereklidir. Yatış söz konusu olduğunda yatağın kaliteli ve konforlu olması çok büyük önemlidir. Devamlı yatışlarda normal yataklar insan bedenini rahatsız edebilir. Bundan dolayı hastalar için insan bedeninin anatomisi düşünülerek özel olarak tasarlanmış hasta yatakları tercih edilmelidir. Hasta yatağı satın alınabileceği gibi kiralanabilir de. Kiralama yaparken hasta karyolası kiralama set içeriği incelenmelidir.

Set içeriklerinde en temel olarak iki ürün bulunur; Hasta yatağı karyolası ve ortopedik yatak. Karyolalar; manuel, 2 motorlu, üç motorlu, dört motorlu olabilmektedir. Motor sayısı arttıkça karyolanın fonksiyonları artmaktadır. Manuel modellerde karyolanın fonksiyonları beden gücü ile kullanılır. Motorlu modellerde yatağa bağlı veya uzaktan kumanda bulunur. Kumandanın tuşlarına basılarak beden gücü harcanmadan karyolanın fonksiyonları aktifleştirilir. Sadece el ve parmakları hareket eden hastalar dahi kumandanın tuşlarına basarak karyolayı işlevsel olarak yönlendirebilir.

Karyolanın üzerine yerleştirilen yataklar ortopediktir. İnsan vücudunun bütün özellikleri dikkate alınarak üretilir. Anatomik özelliklere uygun üretildiğinden son derece rahat ve konforludur. Yatakların sertlikleri orta ve yumuşak olarak değişmektedir. Karyolaya uyumlu olarak yataklar parçalıdır. Motorlu modellerin ayak ve baş kısmı hareketli olduğundan yatak parçaları ona uyumludur. Baş kısımları 90 dereceye kadar kaldırılabilirken ayak kısmı 45 dereceye kadar hareket eder. Yatakların taşıma kapasitesi modellere göre değişmektedir. Hastanın rahat edebilmesi ve daha uzun süreli konforlu kullanım için kapasitesine dikkat edilmelidir.

Yatalak hastaların zamanla vücutlarında bası yarası oluşabilir. Bası yarasının oluşumunu engellemek veya oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırmak için havalı yatak tercih edilir. Havalı yatak kiralandığında set içinde baklava veya botu tipli hava kanalları olduğu görülecektir.

Hangi Hasta Yatağı Modelleri Kiralanır?

Bilim ve teknolojinin gelişmesi insan hayatını kolaylaştırmaktadır. Geçmişte tedavisi imkansız olan birçok hastalığın tedavisi gelişen tıp bilimiyle günümüzde mümkündür. Teknik gelişimler de hastalıkların tedavisine yardımcı unsurlar olarak katkıda bulunmaktadır. Hasta yatakları ve çeşitleri gelişen teknolojinin ürünüdür. Sıradan yataklarda yatak hastalar, ihtiyaçlarını gidermekte ciddi sıkıntılar yaşar. Klasik yataklarda refakatçiler hastanın rahat etmesi için beden gücü kullanmak zorundadır. Oysaki motorlu hasta yataklarında bir tuşa basmak hastanın konforunu sağlamaya yetecektir.

Evde yatışa devam etmesi gereken hastaların tedavisini ve bakımını kolaylaştırmak için hasta yatağı kullanımı şarttır. 4 ay ve daha kısa süreli yatışlarda hasta yatağı satın almak yerine kiralamak daha makuldür. Kiralamanın fiyatı satın almaya oranla daha ekonomiktir. Ancak 4 ayı geçince satın alma daha ekonomik olacaktır. Kiralama aşamasında olanlar hangi hasta yatağı modelleri kiralanır? Araştırmasını yaptıklarında karşılarına çok fazla seçenek çıkacaktır.

Kiralama aylık olarak yapılır. Ayın sonunda yatağa ihtiyaç kalmadıysa firmaya iade edilir. Şayet ihtiyaç devam ediyorsa yeni ayın ücreti ödenerek kiralama sözleşmesi yenilenir. Kiralama fiyatları, süre uzadıkça düşer. Genellikle firmalar kiralama süresi arttıkça fiyatlarda indirim yaparlar. Bir aylık kiralama ile 4 aylık kiralamanın fiyat ortalaması aynı olmaz. Fiyatlandırma yatak modeline ve çeşidine göre de değişmektedir. Piyasada kiralaması yapılan yatak modelleri şunlardır;

 • ABS hasta yatakları
 • Full ABS hasta karyolası
 • Asansörlü hasta yatakları
 • Asansörlü full ABS sistemli hasta yatakları
 • Ahşap Ev tipi Alman hasta yatakları
 • 2 motorlu hasta yatağı
 • 3 motorlu hasta yatağı
 • 4 motorlu hasta yatağı
 • Ventilasyonlu havalı yataklar
 • A+B havalı yataklar
 • A+B+C havalı yataklar
 • Pozisyon veren havalı yataklar

Görüldüğü üzere kiralama yapılabilecek yatak modelleri son derece zengindir. Modeller arasında tercih yaparken fiyatı değil hastanın ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. En doğru tercihi yapabilmek için doktor ve medikal firmanın temsilcisinin yönlendirmelerine önem verilmeli.

Ameliyat Sonrası Hasta Yatağı Kiralama

Ameliyat sonrasında hastanın vücudunun kendini toplaması uzun zaman alabilir. Tedavi sürecinin riskli dönemi hastanede geçirilir. Riskli dönem atlatıldıktan sonra hastalar evlerine çıkarılır. Evde bakım sırasında hastanın psikolojik olarak kendini iyi ve rahat hissetmesi gerekir. Bunu sağlayabilmek için yatak seçimi önem arz eder. Kalp, kalça gibi kemik kırıkları, doğum, yatalaklık, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı olanlar için yatak kiralanabilir. Ameliyat sonrası hasta yatağı kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; model seçimidir.

Manuel modeller, ev bakımlarında çok tercih edilmez. Bunun nedeni karyolanın özelliklerinin güçle işlevsel hale getirilmesidir. Bakan kişinin ve hastanın kullanımını zorlaştırır. Motorlu modeller, kumanda aracılığıyla kullanıldığından daha sık tercih edilir. Kilosu fazla olmayan kalp ve kalça çıkığı ameliyatı olanlar 2 motorlu modelleri rahatlıkla kullanabilir. Kilosu yüksek olanlar hasta yatağı kiralamadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Danışılacak doktorun operasyonu gerçekleştiren doktor olması çok daha iyi olacaktır. Operasyonu gerçekleştiren doktor hastanın durumunu daha iyi bildiğinden tavsiyesi tedaviye daha uygundur.

Asansörlü hasta yatakları, hastanın yataktan iniş ve çıkışlarını kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Özel sistemi sayesinde hasta ineceğinde yatak yere yaklaştırılır. Böylece düşme, ameliyat yerini zorlama gibi riskler ortadan kaldırılır. Korkulukların kaldırılıp indirilebilir olması ayrıca önemlidir. Korkuluklar kaldırılarak, ağrı, sızı ve rahatsızlık halinde dönüp duran hastanın güvenliğini sağlayacaktır. Belli aralıklarla dönmesi gereken hastalar için en doğru seçim; pozisyon aldıran hasta yataklarıdır. Yatak pozisyon aldırma özelliği ile hastanın ihtiyacını otomatik olarak karşılayacaktır.

Kumanda yardımıyla hastalar başlarını, ayaklarını kaldırma gibi bazı ihtiyaçlarını kendileri giderebilirler. Kendiişlerini kendilerinin görebilmesi hastanın psikolojisini olumlu yönde etkiler. Psikolojisi iyi olan hastaların iyileşme süreci daha hızlı olur. Ameliyat geçiren hastanızın iyileşmesini hızlandırmak için ameliyat sonrası hasta yatağı kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Oy verin