Yatak Yarası İçin Havalı Yatak

Yatak Yarası İçin Havalı Yatak

Cildin sağlıklı kalması için havayla temasa ihtiyacı vardır. Hasta olanlar ve devamlı yatmak zorunda olanların bedenlerinin havayla temasının azalması, kan dolaşımının da zayıflamasına neden olur. Yavaşlayan kan dolaşımı, hava temasının azalması ve vücudun belli noktalara basıncının artması maalesef vücutta yaraların oluşmasına neden olur. Oluşan bu yaralara yatak yarası veya bası yarası denir. Bası yaralarının tedavisi hasta yatmaya devam ettiğinden çok zor olur. Yaraların oluşmasını engellemek gerekir. Yatak yarası için havalı yatak önermekteyiz. Havalı yataklarımız özellikle bası yarasının oluşmasını engellemek ve oluşan yaraların daha çabuk tedavi edilmesi için donatılmıştır.

Havalı Hasta Yatağı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Havalı yataklarımız hastaların konforu ve rahatı için özenle düşünülerek tasarlanmıştır. Yatak yarası için havalı yatak modellerimiz çok büyük avantajlar sunar. Avantajlardan yararlanabilmek için yatak modelinin doğru seçilmesi gerekir. Yataklarımızda motor aksamı sayesinde içine havanın basıldığı kanallar bulunur. Kanal sayısı, tipi ve yatağın özelliklerine göre yataklarımızın çeşitli modelleri vardır. Modellerin özelliklerini öğrenerek hastanıza uygun olanı tercih etmelisiniz. Yatak seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Pozisyon verdirmesi
  • Kullanacak hastanın kilosuna ve boyuna uygun olması
  • Emniyet kriterlerinin dikkate alınmış olması
  • Uygun fiyatlı olması

Yataklar hastanın bakımında ve iyileşmesinde önemli bir destekçi olduğundan seçerken dikkatli seçilmelidir.

Havalı Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Devamlı yatakta yatmak hem zor hem de çeşitli ağrılara ve yaralara neden olur. Ağrı ve yara oluşumunun engellenebilmesi için özel donanımlı yatak yarası havalı yatak modellerimize ihtiyaç vardır. Yatak modellerimizin her biri yara oluşumunu engelleyecek özelliklerle donatılmıştır. Donatılan özelliklerin en önemlisi yataklarımız içindeki hava kanallarıdır. Hava kanalları boru şeklinde veya baklava tipindedir. Bası yarasının oluşmasını engellemek için hastanın düzenli olarak çevrilmesi gerekir. Pozisyon veren havalı yataklar hastayı kendileri hafifçe çevirerek yatağın vücuda yaptığı basıncı azaltırlar. Basınç azalınca yara oluşumu ortadan kalkar.

kaynak: https://www.marmaramedikal.com/

Oy verin